در همایش«پرچمداران بهشت» مطرح شد

بیش از 2 هزار امام جماعت در تهران داریم/جایگاه نماز صبح در اسلام

بیش از 2 هزار امام جماعت در تهران داریم/جایگاه نماز صبح در اسلام

به گزارش سراج24؛همایش بزرگ «پرچمداران بهشت» با هدف تجلیل از ائمه جماعات اقامه کننده نماز صبح در روز پنج شنبه صبح برگزار شد.

این همایش بزرگ به منظور فرهنگ سازی جهت گسترش این فریضه مقدس، به همت مرکز رسیدگی به امور مساجد و با حضور تعدادی از ائمه جماعات نماز صبح در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد.

حجت‌الاسلام و المسلمین آقایی، معاون هماهنگی مرکز رسیدگی به امور مساجد صبح امروز در همایش پرچمداران بهشت که در حسینیه الزهرای سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برای ارج نهادن به نماز صبح برگزار شد، اظهار کرد: در حال حاضر بیش از ٩٠٠ مسجد نماز صبح را اقامه می‌کنند. در دو سال گذشته با احتساب مساجد البرز رقمی نزدیک به ٥٦٠ مسجد نماز صبح را اقامه می‌کردند که اکنون این عدد به بیش از ٩٠٠ مسجد رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: برپایی این جلسه نقطه آغازی است که به نماز صبح اهمیت بدهیم و کاری کنیم که فرهنگ برپایی نماز صبح اجرا شود. رسانه‌های ملی و سایر رسانه‌ها می‌توانند از ظرفیت‌های حوزه‌های علمیه استفاده کنند و کاری کنند که نماز صبح در بیشتر مساجد برپا شود. ما باید کاری کنیم که این مساجد به ١٥٠٠ مسجد برسد و تولیدات فرهنگی و رسانه‌ای می‌تواند به ما کمک زیادی کند.

در ادامه این برنامه حجت‌الاسلام محمدجواد حاج علی‌ اکبری رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد در همایش «پرچمداران بهشت» که صبح پنج شنبه در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد، گفت: جلسه امروز یک اجلاس متفاوت و بی‌سابقه‌ای است که به نام نماز صبح گرد هم جمع شده‌ایم. ما جلسات بسیاری داشته‌ایم اما جلسه‌ای برای نماز صبح، نداشته‌ایم.

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد در ادامه درباره جایگاه و اهمیت نماز صبح در اسلام اظهار داشت: نماز صبح تا جایی اهمیت دارد که حتی پیامبر اکرم(ص) برای آن حضور و غیاب می‌کردند و می‌فرمودند فلانی چرا نیامده است، لذا وقتی حضرت شنیدند که برخی از افراد خوابشان برده و نتوانستند در نماز صبح شرکت کنند، فرمودند نماز صبح سخت‌تر است برای منافقان؛ «انّ هذه الصلاة اشدّ علی المنافقین».

حاج علی‌اکبری با بیان این که ما بیش از 2400 امام جماعت در تهران داریم، ابراز داشت اگر ائمه جماعات نمی‌توانند برای اقامه نماز صبح به علت دوری مسیر در مساجد حضور یابند بهتر است فردی را از میان طلاب مشخص کنند لذا تصمیم‌گیرنده اصلی، امام جماعت است. که می‌تواند هیات امنا، خادمان و سایر افراد را برای حضور پرشور در مساجد تشویق کند.

در پایان این برنامه از ائمه جماعات نماز صبح تقدیر و تجلیل شد.

اخبار مرتبط

از خواننده محجبه تا مساجدی با امام جماعت زن/نسخه ای جدید برای استحاله اسلام

0 نظر

ارسال نظر

capcha