مزایده به علت عدم وجود خریدار

هدایتی پرسپولیس را می‌خرد با دو هزار سهم

هدایتی پرسپولیس را می‌خرد با دو هزار سهم

به گزارش سراج24، دور اول مزایده به علت عدم وجود خریدار برای دو باشگاه استقلال و پرسپولیس لغو و مزایده به دور دوم کشیده شد. در دور اول، فقط به این خاطر که مواد مزایده به مشکل برخورد (مثل زمین تلو، ساختمان دو باشگاه، مجموعه درفشی‌فر، برند باشگاه‌ها و...‌) و حق انتقال آن شفاف نبود، خریداران هیچ پاکتی برای خرید به دفتر سازمان خصوصی‌سازی نفرستادند. حالا مزایده به دور دوم می‌رود، با شفافیت بیشتر و قیمتی ارزان‌تر.

به همین علت مدیران بازرگانی از شرکت‌های غیردولتی مشغول محاسبه هستند تا با بهترین شرایط، در دور دوم مزایده، باشگاه‌های پرسپولیس یا استقلال را مال خود کنند. یکی از این مدیران، حسین هدایتی است. همان‌طور که می‌دانید، یکی از نزدیکان به وزارت ورزش از علی پروین خواسته بود برای خرید باشگاه اقدام کند به شرطی که یک شرکت داشته باشد و از طریق آن شرکت، باشگاه را بخرد اما پروین به جای تأسیس و ثبت شرکت، به دنبال شرکت پیشکسوتان کهن باشگاه پرسپولیس رفت، شرکتی که به سعید شیرینی تعلق داشت و ضیا عربشاهی، حمید استیلی، محمد رویانیان، بهروز سلطانی و خودش عضو هیأت‌مدیره آن بودند و حالا البته در اختیار حسین هدایتی است.

شنیدیم هدایتی در صورت خرید باشگاه پرسپولیس، ۶۰ درصد را برای شرکت خود نگه می‌دارد و ۴۰ درصد را به عنوان سهام، عرضه می‌کند. قرار است همین ۴۰ درصد به دو هزار سهم تبدیل شده و این سهام، به شکل پیچیده و با معادله‌ای بسیار جالب به فروش برسد. طبق شنیده‌های ما، از آن دو هزارسهم، ۱۴۰۰ سهم متعلق به شخص هدایتی خواهد بود، ۱۶۰ سهم نیز به هیأت‌مدیره شرکت پیشکسوتان کهن پرسپولیس می‌رسد.

در نهایت ۴۴۰ سهم می‌ماند که بین ۵۰ تا ۹۰ میلیون تومان ارزش‌گذاری شده و هر سهم در اختیار پیشکسوتان قرار می‌گیرد. البته باز هم سهم هواداران نادیده گرفته می‌شود اما شاید هدایتی آن ۱۴۰۰ سهم متعلق به خود از ۴۰ درصد کل سهام پرسپولیس را به طرفداران تیم واگذار کند.

منبع:خبرورزشی

اخبار مرتبط

تعطیلی برنامه فوتبال ۱۲۰ فردوسی پور

فیلم| 12 میلیارد در 6 ماه

مدافع باشگاه ماشین سازی تبریز پرسپولیسی می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha