با سخنرانی حجت الاسلام موسویان؛

مراسم هفتگی مجموعه فرهنگی عاشوراییان برگزار می‌شود

مراسم هفتگی مجموعه فرهنگی عاشوراییان برگزار می‌شود

به گزارش سراج24، این مراسم مطابق برنامه هفتگی عاشوراییان امشب، 26 بهمن ماه هیئت هفتگی بهمن ماه با سخنرانی حجت الاسلام موسویان و مداحی برادران حاج محمد یزدخواستی و نریمانی برگزار خواهد شد. دراین محفل مطابق هفته های گذشته مبحث شرح «حدیث عنوان بصری» توسط سخنران بهشت ادامه می یابد.

بنابراین گزارش هفته گذشته اهالی بهشت میزبان حجت الاسلام متقی بودند، وی به مناسبت ایام الله دهه فجر اشاره به حقیقت انقلاب اسلامی کرد و گفت: اگر قرار است شما در انقلاب اسلامی نقطه شروع تمدن نوین اسلامی را پایه گذاری کنید؛ عالم دیگری باید ساخت و از نو آدمی شد. یعنی شما باید دقیقاً دست بر روی نقطه اصلی بگذارید، انقلاب اسلامی هیچ راهی ندارد مگر اینکه انسان متناسب با آرمان و افق خودش تربیت کند و این اتفاق هنوز نیفتاده است.

حجت الاسلام متقی افزود: راهش این است که باور کنیم آن انسان غربی را نمی خواهیم، چون آنها ادعا می کنند نقطه پایان تاریخ هستند و نقطه اوج انسانیت اینجاست، در صورتی که این انسان غربی نواقصی دارد و همه وجوهی که باید در او دیده می شد، نشد.

 وی در پایان خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی تداوم دارد و انقلاب در انقلاب در انقلاب است. اگر ما به این مبانی نپردازیم، بیرون انقلاب می افتیم وگرنه مسیر انقلاب ان شاءالله در جریان است و مسیر خودش را می رود.

لازم به ذکر است هیئت هفتگی عاشوراییان یکشنبه هر هفته ساعت ۱۹ در دفتر این مجموعه فرهنگی واقع در خیابان ابن سینا، کوچه ارشاد، روبروی مسجد آقانور، پرچم بهشت برگزار می شود و مخاطبان می توانند مبحث شرح حدیث عنوان بصری را در این مجلس دنبال کنند.

مجموعه فرهنگی عاشوراییان تشکیلاتی فرهنگی مذهبی با هویت شیعی، مردم نهاد، تأثیر گذار، پویا و الهام بخش در جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی است که زمینه ساز ارتقاء فرهنگ دینی جامعه و رشد و سازماندهی جوانان در راستای تحقق جامعه مهدوی است.

مجموعه فرهنگی عاشوراییان از ابتدای تاسیس، مخاطبان اصلی فعالیت ها و برنامه های خود را دانش آموزان پسر و دختر مقطع متوسطه و دانشجویان قرار داده است. برنامه های عاشوراییان در دو سطح عمومی در ایام محرم و اعیاد نیمه شعبان برای عموم مردم اصفهان با مخاطب چندین هزار نفری برگزار می گردد. هدف اصلی برگزاری این برنامه ها تعظیم و گرامیداشت مقام ائمه معصومین علیهم السلام در قالب های مختلف و همچنین ایجاد زمینه ای برای جذب نوجوانان و جوانان علاقه مند فعالیت های عاشوراییان است.

عاشوراییان در دو عرصه قصد ورود داشته و دارد: اول تربیت نیروی انسانی کارآمد یا نسل نوجوان و جوان انقلاب که در عرصه فرهنگ کارآمد باشند. یعنی هم صاحب دانش باشند و هم صاحب ذوق و قریحه و توان اجرایی. عرصه دوم تعظیم و گرامیداشت شعائر اسلامی در شکلی قابل قبول وبه روز برای همان نسل نوجوان و جوان است. این مجموعه علاوه بر اجرای برنامه های مذهبی فعالیت های فرهنگی متنوعی را در طول سال اجرا می کند.
 

منبع:حلقه وصل

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha