جهانگیری مطرح کرد:

تدوین لایحه ساماندهی سهام

تدوین لایحه ساماندهی سهام

به گزارش سراج24،اسحاق جهانگیری امروز در جلسه شورای عالی اجرای سیاست‌ های کلی اصل 44 قانون اساسی با تاکید بر حل اشکالات طرح سهام عدالت گفت: سهام عدالت می‌تواند به عنوان یک دارایی ارزشمند و امکانی خوب برای مردم محسوب شود اما عدم تحقق اهداف این طرح، امکان آزادسازی سهام عدالت را با مشکلاتی روبرو کرده؛ بنابراین لازم است در پیش نویس "لایحه ساماندهی سهام عدالت" راهکارهای مناسبی برای رفع این مسائل ارائه شود تا بتواند پاسخگوی اشکالات فعلی باشد.

معاون اول رئیس جمهور از طرح سهام عدالت به عنوان طرحی با اهداف مهم نام برد و بر لزوم رفع اشکالات اجرایی این طرح و دستیابی به یک جمع‌ بندی روشن مبتنی بر نظر کارشناسان و صاحبنظران تاکید کرد.

در این جلسه که وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رئیس کل بانک مرکزی و رئیس دیوان محاسبات و نیز شماری از نمایندگان مجلس حضور داشتند، وزیر امور اقتصادی و دارایی گزارشی از تاریخچه طرح سهام عدالت و چالش ها و مشکلات کنونی آن و سیر مراحل تهیه "لایحه ساماندهی سهام عدالت" ارائه کرد.

بر اساس این گزارش، جلسات متعددی جهت تهیه بسته سیاستی ساماندهی سهام عدالت و الگوی پیشنهادی در کمیسیون تخصصی این شورا برگزار شده تا مسائلی چون مدیریت سهام واگذار شده، ابهامات موجود در شیوه شناسایی مشمولان بازمانده این طرح، قیمت گذاری سبد دارایی سهام عدالت و در نهایت امکان آزادسازی این سهام برگزار شده و پیش نویس اولیه آن نهایی شده است.

در این نشست پس از بحث و تبادل نظر درباره اشکالات و چالش‌ های طرح سهام عدالت، پیشنهادات و راهکارهایی برای حل این مسائل و اجرای هرچه بهتر این طرح مطرح و پس از بررسی طرح پیشنهادی کمیسیون شورا، ادامه بررسی این طرح پیشنهادی به جلسه آتی موکول شد.

منبع:مهر

اخبار مرتبط

مردم منتظر کار جهادی از دولت سیزدهم هستند

سهم خواهی از دولت آینده ممنوع است

اولین اقدام دولت آینده تدارک تولید سالانه یک میلیون مسکن است

0 نظر

ارسال نظر

capcha