ابلاغیه بانک مسکن و وزارت راه و شهرسازی

ابلاغ افزایش تسهیلات مسکن مهر به بانک‌ها

ابلاغ افزایش تسهیلات مسکن مهر به بانک‌ها

به گزارش سراج24، وزارت راه و شهرسازی طی نامه‌ای به شماره ۶۰۲۵۹.۱۲۵ به تاریخ ۱۵ بهمن ماه جاری پرداخت تسهیلات ۳۰ میلیون تومانی مسکن مهر را جداگانه به ادارات راه و شهرسازی، شهرهای جدید و بنیاد مسکن ابلاغ کرد.

بانک مسکن نیز طی نامه‌ای جداگانه به شماره ۵۵.۹۴۴۵ به تاریخ ۱۵ بهمن ماه جاری پرداخت تسهیلات ۳۰ میلیون تومانی مسکن مهر را به شعب بانک مسکن ابلاغ کرد.

پرداخت تسهیلات به پروژه هایی که ۷۵ درصد پیشرفت دارند

بنابراین گزارش در دستور‌العملی که به تازگی میان وزارت راه و شهرسازی و بانک مسکن توافق و تدوین شده است تسهیلات ۳۰ میلیون تومانی به پروژه‌هایی تعلق خواهد گرفت که بیش از ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته باشند و پروژه‌های آنها نیز فعال باشد.

بر اساس این گزارش فعال بودن پروژه‌ها با تأیید بانک خواهد بود.

تنها ۳۰۰ هزار واحد مسکونی مهر مشمول این افزایش ۵ میلیون تومانی قرار خواهند گرفت

پیش از این قرار بود این تسهیلات ۳۰ میلیون تومانی به پروژه‌هایی که ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند تعلق گیرد اما چون تنها ۱۵۰۰ میلیارد تومان از اعتبار مسکن مهر باقی مانده است تنها ۳۰۰ هزار واحد مسکونی مهر مشمول این افزایش ۵ میلیون تومانی قرار خواهند گرفت.

بر اساس این گزارش، قطعا در ادامه کار چون با مشکل کمبود اعتبار مواجه خواهیم شد ضروری است که بانک مرکزی برای افزایش سقف کلی تسهیلات از مبلغ ۵۰ هزار میلیارد تومان به ۵۵ هزار میلیارد تومان تمهیداتی بیندیشد. ذکر این نکته ضروری است که افزایش سقف کلی تسهیلات مسکن مهر ارتباطی با افزایش نقدینگی و خط اعتباری نخواهد داشت بلکه پرداخت تمام این تسهیلات از محل وصول اقساط خواهد بود.

در این نامه‌ها ذکر شده است که سازندگان و تعاونی‌های مسکن مهر و خودمالکان از مراجعه حضوری به ستاد وزارتخانه راه و شهرسازی و بانک مسکن خودداری کنند،بنابراین تمامی متقاضیان وام ۳۰ میلیونی باید به ادارات کل راه و شهرسازی، شرکت عمران شهرهای جدید، بنیاد مسکن مراجعه کنند تا آنها موارد شامل پیشرفت فیزیکی ۷۵ درصد و پروژه فعال را به قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر معرفی کنند.

بنابراین گزارش ،بعد از این موضوع قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر متعاقبا لیست‌های مورد تأیید را به بانک مسکن و یا سایر بانک‌های عامل ابلاغ خواهد کرد.

بر اساس مصوبه دولت معرفی این قبیل پروژه‌ها با وزارت راه و شهرسازی بوده، بنابراین از آنجا که در اردیبهشت ‌ماه سال جاری آخوندی وزیر راه و شهرسازی تشخیص پرداخت تسهیلات برای انجام تعهدات دولت و یا افزایش تسهیلات مسکن مهر را به قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر تفویض اختیار کرده است بنابراین بانک مسکن و یا سایر بانک‌ها صرفا با تأیید مهرآبادی این تسهیلات ۳۰ میلیونی را پرداخت خواهند کرد.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

ساخت ۱۷۷ هزار مسکن ملی در شهرهای جدید

ساخت مسکن ۲۵ متری تکذیب شد

تکمیل ۲۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید

0 نظر

ارسال نظر

capcha