مدیرعامل سابق خبرگزاری مهر در گفت و گو با سراج24:

سلیمی نمین با قلم خود به مطالبات عدالت خواهانه مردم پاسخ داد/دلسوزان انقلاب؛ پیشتاز در مقابله با فساد

سلیمی نمین با قلم خود به مطالبات عدالت خواهانه مردم پاسخ داد/دلسوزان انقلاب؛ پیشتاز در مقابله با فساد

رضا مقدسی، مدیرعامل سابق خبرگزاری مهر در گفت و گو با سراج24 با اشاره به صدور حکم دادگاه علیه آقای سلیمی نمین گفت: قوه قضائیه بر اساس شکایت آقایان جاسبی و احمدی نژاد موضوع را پیگیری کرد و شاکی خصوصی این شکایت را مطرح و قوه قضائیه ناچار از پیگیری این موضوع و اجرای حکم است.

وی با اظهار تاسف از اینکه مبارزه با فساد و تخلفات هزینه های سنگینی برای نیروهای انقلاب دارد، گفت: در سالهای گذشته بسیاری از دلسوزان انقلاب و خط رهبری برای مقابله با امر فساد و تخلفاتی که در کشور وجود دارد، پیشتاز شده اند.

مقدسی عنوان کرد: در برخی مواقع قبل از اینکه دستگاه قضایی به مسئله مقابله با فساد ورود پیدا کند، نیروهای انقلاب به عنوان نیروهای پیشتاز وارد عمل شدند و نسبت به  افشای تخلفات و رفتارهای اشتباهی که در کشور صورت می گیرد، اقدام کردند تا زمینه ای فراهم شود که قوه قضائیه به این تخلفات رسیدگی کند.

این فعال رسانه ای افزود: قانون از کسانی که فداکاری می کنند و ارزشهای انقلاب و نظام را در اولویت قرار می دهند، باید حمایت کند، نه اینکه حکم شلاق برای فردی صادر شود که سعی کرده با قلم خود، مانع از افزایش تخلف در دانشگاه آزاد شود.

مدیرعامل سابق خبرگزاری مهر عنوان کرد: متاسفانه در این زمینه دست قانون بسته است و هزینه های مقابله با فساد را نیروهای دلسوزی می پردازند که حفظ اساس نظام و سلامت نظام برایشان مهم است.

مقدسی گفت: آقای سلیمی نمین و برخی نیروهای ارزشی رسانه ای در مقابله با فساد پیشتاز شده اند و این بر اساس وظیفه رسانه ای آنها است اما تحت فشارهای حقوقی و قضایی قرار می گیرند.

مدیرعامل سابق خبرگزاری مهر گفت: باید راهی برای حمایت از نیروهای دلسوز انقلاب که خود و آبروی خود را سپر بلای انقلاب و نظام می کنند، جست و جو کرد، زیرا آنها با قلم خود به مطالبات عدالت خواهانه مردم پاسخ می دهند.

وی با اشاره به نارضایتی مردم از مدیریت آقای جاسبی در دوران مدیریت خود بر دانشگاه آزاد گفت: در میان افکار عمومی کسی نیست که با شیوه مدیریتی و رفتار آقای جاسبی در دوران حاکمیتی وی آشنا نباشد؛ حتی شخص آقای سید حسن خمینی که نزدیک به آقای جاسبی نیز است، به نوع رفتارهایی که در دانشگاه آزاد نهادینه شده اعتراض و این رفتارهای اشتباه را نفی می کند.

مدیرعامل سابق خبرگزاری مهر گفت: افکار عمومی با فضای بسته ای که در دانشگاه آزاد وجود دارد، آشنا هستند و وقتی افرادی چون سلیمی نمین، این رفتارهای اشتباه آقای جاسبی در دانشگاه آزاد را مورد نقد قرار می دهند، مورد استقبال عامه مردم قرار می گیرد.

وی گفت: افکار عمومی از فردی چون سلیمی نمین که برای نقد مدیریت دانشگاه آزاد وارد میدان شد، استقبال کردند و مشاهده کردیم، پیگیریها و دلسوزیهای آقای سلیمی نمین به این مسئله منجر  شد که آقای جاسبی از دانشگاه آزاد کنار زده شود و فضای این دانشگاه تغییر کند.

مقدسی عنوان کرد: با وجود اینکه حکم برای آقای سلیمی نمین صادر شده است، اما افکار عمومی از شجاعت و پیگیری های ایشان دفاع می کند و انتظار دارد که قوه قضائیه در این حکم تجدید نظر کند.

مدیرعامل سابق خبرگزاری مهر گفت: آقای سلیمی نمین همه تلاش خود را انجام داد تا مدیریت دانشگاه آزاد به یک معضل برای نظام تبدیل نشود و شایسته نیست ثمره این تلاش 74 ضربه شلاق و حبس باشد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

آزادی با نفرت پراکنی و اهانت به ادیان حاصل نمی‌شود

بهبود روابط بانکی زیر سایه FATF ؟

نگاه سیاسی اصلاح طلبان به مسائل شهری

0 نظر

ارسال نظر

capcha