یادداشت/علیرضا جلالیان

پیام شهادت سردار/جبهه درگیری انقلاب اسلامی 2000 کیلو متر فراتر از مرزهای ایران

پیام شهادت سردار/جبهه درگیری انقلاب اسلامی 2000 کیلو متر فراتر از مرزهای ایران

علیرضا جلالیان- شهادت جمعی از فرماندهان حزب‌الله لبنان و سردار «محمدعلی الله‌دادی» در مأموریت مستشاری در مرزهای جولان اشغالی سوریه به دست رژیم صهیونیستی، اگرچه خبر غم‌باری است، اما با مداقه در این خبر و مسائل پیرامونی آن چند نکته را باید از نظر گذراند؛
نکته اول اینکه بارها شنیده‌ایم فرماندهان عالی‌رتبه نظامی کشور به‌ویژه فرماندهان عالی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مرزهای گسترانیده شده فکری انقلاب اسلامی را تا ساحل مدیترانه اعلام کرده‌اند. سپس در منطقه «قنیطره» در جولان که در چند صد متری مرزهای فلسطین اشغالی و نزدیک ساحل شرقی مدیترانه است، چنین اتفاقی می‌افتد. این بدان معنا است که جبهه درگیری انقلاب اسلامی که روزی در مرزهای شرقی عراق بود، امروز با پیشروی حدود دو هزار کیلومتری، به جولان رسیده است. فرماندهان سپاه و نیروهای حزب‌الله که از مخلص‌ترین نیروهای انقلاب اسلامی هستند در چنین منطقه‌ای آن هم در قرارگاه تاکتیکی هنگام بررسی منطقه، به شهادت می‌رسند!
نکته دوم به ماهیت حضور این نیروها در چنین منطقه‌ای مربوط است. دولت سوریه تاکنون نتوانسته منطقه اشغالی جولان را که پس از جنگ اعراب و رژیم صهیونیستی تحت اشغال صهیونیست‌ها مانده، پس بگیرد، چراکه این بلندی‌ها بر منطقه مشرف است و تسلط هر طرف به آن، موجب تسلط بر سطح زیادی از مناطق اطراف خواهد بود و رژیم اشغالگر قدس بر همین مبنا، قصد خروج از این بلندی‌ها را ندارد، اما حضور چنین نیروها و فرماندهانی در منطقه، ظاهراً برای رصد فعالیت‌های داعشی‌ها و رصد کمک‌های صهیونیست‌ها در این منطقه بوده است و این در حالی است که حمله صهیونیست‌ها به این فرماندهان دلاور نیز در راستای کمک به تروریست‌های داعشی صورت گرفته است.
نکته سوم اینکه امام خمینی(ره) فرمودند: دفاع همچنان باقی است؛ یعنی اگر جنگ تحمیلی هشت‌ساله تمام شد، اما باید جبهه‌های جدید انقلاب را دریافت. امروز پس از سال‌ها از آن سخنان می‌توان به‌خوبی دید که دفاع همچنان باقی است؛ یعنی انقلاب اسلامی منحصر به جمهوری اسلامی نیست و برای تمام مستضعفان عالم است. انقلاب اسلامی امروز در بسیاری از کشورها عمق یافته و تبلور عینی آن را در لبنان، سوریه، عراق، یمن و... می‌بینیم.
نکته آخر هم اینکه اگرچه مأموریت اصلی مستشاری در کشور سوریه، مقابله با جبهه تروریستی ـ تکفیری النصره و داعش است، اما هیچ‌گاه دشمن اصلی و چرثومه فساد و تباهی فراموش نمی‌شود و به‌طور حتم بعد از تعیین تکلیف فریب‌خوردگان استکبار باید به سراغ دشمنان اصلی رفت و باید برای آن روز مهیا بود. چیزی که همواره فرماندهان نظامی آن را اعلام کرده‌اند و فرمانده معظم کل قوا نیز همواره بر آن تأکید دارند و مورد توافق یگان‌های انقلاب اسلامی در سرتاسر جغرافیای مقاومت است. جغرافیایی که نه شیعه می‌شناسد و نه سنی بلکه همه و همه با هم در یک صف علیه استکبار و صهیونیسم هستند؛ چه سنی و شیعه سوریه باشند و چه سنی و شیعه عراقی و حتی مسیحی لبنانی و سوری همه با هم در این جبهه و جغرافیا علیه استکبار جهانی و صهیونیسم بین‌الملل عمل می‌کنند.

اخبار مرتبط

تیم روحانی نیات خوبی در قبال غرب داشت/مقابله با برنامه موشکی ایران نباید فراموش شود

سپاه سازمان تروریستی نیست/ قرار دادن سپاه در فهرست سازمان‌های تروریستی معنایی دارد

کاخ سفید به دنبال تحریم سپاه پاسداران

0 نظر

ارسال نظر

capcha