وقتی هالیوودی ها خودشان به ستوه می آیند

وقتی هالیوودی ها خودشان به ستوه می آیند

به گزارش سراج24، جین فوندا بازیگر قدیمی از استودیوها خواست تا استخدام جنسیت گرایانه و اشتغال به کار مبنی بر مردسالاری را متوقف کنند.

این بازیگر کهنه‌کار که دو جایزه اسکار در کارنامه‌اش دارد به استودیوهای هالیوودی گفت با سیاست‌های مغرضانه مبتنی بر جنسیتی که به کار می‌بندند باید نزد مردم شرمنده باشند.

فوندا گفت آمار نشان می دهد کارگردانان زنی که این شانس را به دست می‌آورند تا پشت دوربین قرار بگیرند تنها ۲۳ درصد فیلم‌های ساخته شده را تولید می‌کنند و تنها ۶ درصد از تولیدات استودیوهای بزرگ توسط کارگردان‌های زن تولید شده‌اند. این بازیگر که در جشنواره ساندنس سخن می‌گفت تاکید کرد سلسله مراتب مردانه حاکم بر این استودیوها بندرت ممکن است به نابرابری حاکم بر روابط اذعان کنند.

وی گفت: استودیوها توسط مردان اداره می‌شوند و در پایین‌ترین حد ممکن زنان را به استخدام در می‌آورند. او افزود: این یک موضوع جنسیتی است و به این معنی ینست که ما همین تجربه را نداشته‌باشیم.

فوندا با اشاره به این که کارگردان‌های مردی که اعتبار چندانی ندارند به طور مرتب کنترل فیلم‌های با بودجه زیاد هالیوود را در دست می‌گیرند گفت: شرم بر استودیوهایی که چنین جنسیت مدارانه عمل می‌کنند. وی تاکید کرد باید بتوانیم ثابت کنیم که می‌توانیم بر مبنای قوانین تجاری عمل کنیم و باید برای قرار دادن زنان در موقعیت‌های قوی بجنگیم و بدانیم قانونی برای انجام ندادن این کار وجود ندارد. کاترین بیگلو فیلم مردانه «قفسه درد» را ساخت در حالی که همسر سابقش جیمز کامرون یک فیلم زنانه مثل «آواتار» را ساخت.

جین فوندا با اشاره به دوره کاری خودش گفت در دهه ۱۹۷۰ که دو اسکار را در سال ۱۹۷۱ برای «کلوت» و در سال ۱۹۷۸ برای «بازگشت به خانه» برده، این فیلم‌ها در باکس آفیس فروش موفقی نداشتند. او گفت: من فیلم‌هایم را با توجه به چیزهایی که به آنها اهمیت می‌دادم انتخاب کردم. بعضی از آنها واقعا مود توجه قرار گرفتند و برخی از آنها نه.

وی گفت به کارهای اولیه‌اش که کمتر مشهورند افتخار می‌کند.

منبع:مهر

اخبار مرتبط

راکی «ناک داون» رسوایی‌های جنسی شد

فیلمم را دزدیدند/ می‌خواهند «آفتاب‌پرست» را در ماهواره‌ پخش کنند!

زمزمه های ساخته شدن یک فیلم هالیوودی از زندگی جیمی واردی

0 نظر

ارسال نظر

capcha