جهانگیری در جمع خبرنگاران مطرح کرد:

نقش منفی رژیم صهیونیستی در ارتباط ایران با غرب

نقش منفی رژیم صهیونیستی در ارتباط ایران با غرب

به گزارش سراج24،اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در حاشیه مراسم گرامیداشت شهید الله دادی و تعدادی از نیروهای حزب الله که در مسجد امیرالمومنین شهرک شهید محلاتی برگزار شد با حضور در جمع خبرنگاران، گفت: بنده افتخار همشهری بودن با ایشان را دارم و مدت زیادی در سیرجان خدمت ایشان بودیم و در سفرهایی که به سیرجان داشتم با ایشان ملاقات می‌کردم، شهادت سردار الله دادی را به مردم سیرجان و مردم استان کرمان تسلیت عرض می کنم.

معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: یقینا استقرار و استمرار نظام جمهوری اسلامی تاکنون به دلیل از خودگذشتگی‌های شهدای گرانقدرمان بوده و احساس می کنیم ما نیز به آنها مدیون هستیم که از آرمان شهدا و امام شهدا دفاع و حراست کنیم و امیدواریم همه ملت و دولت بتوانند راه شهدا را حفظ کنند.

جهانگیری در پاسخ به این سئوال که ارزیابی شما از تحرکات رژیم صهیونیستی در ماههای اخیر که توافق ایران و 1+5 نزدیک تر شده است، چیست گفت: رژیم صهیونیستی از ابتدا به دنبال این بود که رابطه ایران را با جهان غرب به هم بزنند.

وی ادامه داد: آنها سعی کردند با اطلاعات دروغی که در مسائل هسته ای به جهان غرب منتقل می کنند، شرایطی را به  وجود بیاورند که پرونده ایران به شورای امنیت برود و فشارهایی بر ایران تحمیل شود.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به توافق ژنو، تصریح کرد: نتیجه این توافق این بود که همه دنیا متوجه شدند جمهوری اسلامی با موضع مستحکم و با استدلال و منطق از حقوق هسته ای خود دفاع می کند و افکار عمومی دنیا نسبت به اتهامی که به ایران زده شده بود، روشن شد. همچنین طبق فتوای رهبر معظم انقلاب، جمهوری اسلامی در هیچ زمانی تصمیم به دستیابی به بمب هسته ای نداشته و ندارد که در همین میان نیز دروغ آنها برملا شد و متوجه شدند که جمهوری اسلامی در حال توافق با کشورهای 1+5 است.

وی خاطرنشان کرد: البته رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای منطقه همزمان دست به تحرکات وسیعی زدند که مانع این کار شوند که بنده فکر می کنم موضع پیش گرفته شده، موضع به حقی است و آن را ادامه خواهیم داد و ان شاء الله این موضع را با اقتدار پیش خواهیم برد.

منیع:مهر

اخبار مرتبط

موفقیت دولت، موفقیت کشور قلمداد شود

ویدئو/ قصه تلخ بخور بخوران ارز ۴۲۰۰ تومانی

ویدئو/ مردم عزیز، یادتان می آید؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha