هاشمی در دیدار با اعضای کانون خلبانان؛

تقدیر از نقش تأثیرگذار خلبانان هوانیروز

تقدیر از نقش تأثیرگذار خلبانان هوانیروز

به گزارش سراج24،آیت‌الله هاشمی رفسنجانی صبح امروز در دیدار اعضای کانون خلبانان ایران (هوانوردان و دوستداران آسمان آبی) با تأکید بر حضور مقتدرانه و همیشگی نیروی هوایی کشور در جنگ با عراق اظهار داشت: از روز اول جنگ نیروی هوایی به ویژه خلبانان غیور حضور داشتند و با 150سورتی پرواز در پاسخ به گستاخی ارتش صدام که عقبه لشکر بعث را به هم کوبیدند،  عزت بزرگی به مردم و نیروهای نظامی دادند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با یادآوری خاطره‌ای از حضور در جلسه شورای عالی دفاع در زیرزمین ستاد کل ارتش در آغازین روزهای جنگ خاطر نشان کرد: آن شب خلبانان نیروی هوایی می‌گفتند به امام بگویید که بگذارند ما از غیرت ایرانی و ارتش مقتدر آن دفاع کنیم تا هیچ دشمنی به خود جرأت تهاجم به خاک ایران را ندهد.

جانشین فرماندهی  کل قوا در هشت سال دفاع مقدس، در این دیدار که در آستانه دهه فجر و آغاز سی و ششمین بهار انقلاب اسلامی برگزار شده، با تشریح نقش خلبانان و نیروهای هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در مراحل مختلف دفاع مقدس، به روحیه انسانی آنان در پرهیز از کشتن مردم بی‌دفاع عراق اشاره کرد و گفت: خلبانان ما خطر را به جان می‌خریدند تا مردم عادی از روی پل بگذرند و پس از آن به عنوان یک هدف استراتژیک آن پل را منهدم کنند.

وی با یادآوری دلاوری‌های خلبان هوانیروز در مقاطع مختلف دفاع مقدس و با گرامیداشت یاد شهدای خلبان مخصوصاً خلبانان شهیدی که در خاک عراق مظلومانه به شهادت رسیدند، گفت: عملیات فتح المبین، بیت‌المقدس، کربلاها، قدس‌ها، نصرها و نهایتاً مرصاد سند افتخار نیروی هوایی ارتش ایران در همراهی با مردم و نیروهای نظامی سپاه و ارتش برای مقابله با دشمنی است که از همه سو حمایت می‌شد.

هاشمی رفسنجانی در ادامه سخنان خویش و با تأکید بر شجاعت و تدبیر خلبانان نیروی هوایی ارتش، به خاطره‌ای از جلسه با آنان در پایگاه نوژه همدان اشاره کرد و گفت:

هاشمی رفسنجانی به نقش تأثیرگذار خلبانان در جبهه و پشت جبهه اشاره کرد و گفت: امنیت واقعی مرزها و حتی امنیت کاروان‌های تدارکاتی جنگ و نیروهای اعزامی به جبهه‌‌ها نیز تا حدود زیادی مرهون تیزبینی‌های خلبانان بود.

جانشین فرماندهی کل قوا در هشت سال دفاع مقدس با تشریح مقطع پایانی جنگ و آغاز مکاتبات صدام به تعبیری از رئیس حزب بعث که گفته بود «شما به همه خواسته‌هایتان رسیدید»، اشاره و تصریح کرد: اگر چه قرارداد 1975 الجزایر را پذیرفتند که خود اعترافی برای متجاوز بودن در جنگ است، اما آزادی اسرا شرط ما برای پذیرش قطعنامه بود، چون عدم حضور بهترین فرزندان این سرزمین نگرانی عمیق ما بود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه قهرمانان دوران جنگ فراموش نمی‌شوند، گفت: برطرف کردن دغدغه معاش و تأمین زندگی قهرمانان جنگ که امروز به افتخار بازنشستگی رسیده‌اند، نه تنها وظیفه نظام است بلکه باید با افتخار به آن توجه کرد.

وی افزود: باید به این سرمایه‌ها اعتماد کنیم، چون امتحان خود را در سخت‌ترین شرایط زمانی پس دادند و باید با سپردن کارها به این عزیزان از اطلاعات، تجربیات، مردانگی‌ها و رشادت‌های آنان استفاده کرد.

در ابتدای این دیدار، کاپیتان ضرابی دبیر کانون خلبانان، خلبان نصرت عبداللهی فر، خلبان بردشیری، تیمسار صدیق (فرمانده نیروی هوایی ارتش در زمان جنگ)، تیمسار حسین شاهین‌نژاد (فرمانده پایگاه هوایی اصفهان)، ضمن بیان خاطرات خویش از دوران جنگ، به ارائه نظرات و دیدگاه‌های خویش پرداختند.

همچنین تیمسار خسرو غفاری که سابقه 10 سال آزادگی در دوران دفاع مقدس را دارد نیز با تأکید بر نقش آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دفاع مقدس و روحیه‌ی که اسرای ایرانی در اردوگاه‌ها با شنیدن صدای خطبه‌های عربی وی  می‌گرفتند، به بیان خاطره‌ای از مقطع پذیرش قطعنامه پرداخت و گفت: وقتی از بلندگوها اردوگاه نامه صدام به حضرت‌عالی را خواندند، موجی از شادی و نشاط اسرا را فرا گرفت و لحظه شماری می‌کردیم که کی به خاک وطن بر می‌گردیم.

 

رئیس مجمع تشخیص مصلحت، با بیان خاطره ای از دیدار با خلبانان هوانیروز درجنگ،گفت: وقتی از آنان پرسیدم نظرتان درباره قبول آتش‌بس چیست، گفتند سلام ما را به امام برسانید و بگویید ما سربازیم.

منبع:مهر

اخبار مرتبط

دیدار دانشجویان با رهبر انقلاب/ طلوعی: با مشکل مسئولیت‌پذیری و پاسخگویی در میان مسئولین مواجهیم

فیلم| توطئه بسیار خطرناکی توسط مردم نابود شد

فیلم| در عرصه‌های سیاسی، امنیتی، نظامی دشمن را عقب زدیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha