سهمیه ایرلاین‌ها برای فروش بلیت چارتری

سهمیه ایرلاین‌ها برای فروش بلیت چارتری

به گزارش سراج24، علیرضا جهانگیریان با اشاره به اینکه فروش‌های چارتری برای مقاصد گردشگری و معمولا به صورت تور انجام می‌شود، اظهار داشت: در حال حاضر در تمام دنیا پروازهای چارتری وجود دارد بنابراین باید این موضوع در ایران نیز انجام شود.

وی در ادامه گفت: برخی از مقاصد گردشگری از جمله مشهد، قشم و کیش معمولا در تورها وجود دارد و برخی از شهرها از جمله اصفهان و شیراز در ایام پیک سال اقدام به حمل‌ونقل تورهای گردشگری می‌کنند که برای این تورها باید بلیت چارتری صادر شود.

جهانگیریان تصریح کرد: بنابراین نمی‌توان بلیت چارتری را از حوزه بحث فروش خارج کنیم اما انتظاری که مسافران دارند این است که فروش چارتری نباید بهانه‌ای برای گران‌فروشی شود و حقوق مسافران در خصوص این موضوع ضایع شود.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری تصریح کرد: فروش چارتری باید چارچوب مشخصی داشته باشد و در خصوص این موضوع آیین‌نامه‌ای تدوین شده؛ البته در گذشته آیین‌نامه‌های متعددی وجود داشته که با توجه به شرایط امروز و متنوع‌سازی قیمت بلیت مجموعه جدیدی از آیین‌نامه‌ها در حال ابلاغ شدن است.

وی با اشاره به اینکه در آیین‌نامه جدید چارچوب‌های فروش چارتری مشخص و به نوعی حقوق مسافران در فروش چارتری رعایت شده است، افزود: برای شرکت‌های ایرلاین با توجه به مسیرهایی که دارند سهمیه‌هایی مشخص شده و در قالب این سهمیه‌ها می‌توانند اقدام به فروش چارتری کنند.

جهانگیریان توضیح داد: آیین‌نامه جدید سازمان هواپیمایی کشوری در شورای عالی هواپیمایی مطرح شده و تعدادی از قوانین این آیین‌نامه تصویب شده است که امیدواریم پیش از پایان سال تمامی موارد این آیین‌نامه تصویب شود.

منبع:باشگاه خبرنگاران

اخبار مرتبط

2 هزار خلبان بی‌کار و استمرار مضاعف آموزش خلبانان با هزینه بالا

چرا قیمت بلیت هواپیما نجومی شد؟

فروش بلیت چارتری به جز تور‌های مسافرتی و یا در قالب پکیچ‌ها ممنوع است

0 نظر

ارسال نظر

capcha