شما وزیر ۷۰ میلیون هستید نه نماینده دو معدن

شما وزیر ۷۰ میلیون هستید نه نماینده دو معدن

به گزارش سراج24، نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی به درخواست وزیر اقتصاد از معاون اول رئیس جمهور مبنی بر بازگرداندن پروانه معادن گل گهر و چادر ملو به بهره‌برداران آنها واکنش نشان داد.

وی با استناد به ماده ۴۵ قانون اساسی که تصریح می‌دارد انفال و ثروت‌های عمومی از قبیل معادن، دریاها، دریاچه‌ها، رودخانه‌ها و سایر آب‌های عمومی، کوه‌ها، جنگل‌ها و ... در اختیار حکومت اسلامی است، افزود: بر اساس محاسبه دیوان محاسبات و وزارت صنعت، معادن گل گهر و چادرملو سه هزار و ۴۸۵ میلیارد تومان بابت حق انتفاع به دولت بدهکارند و اکنون نیز پرونده آن در کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی است.

قاضی‌پور خطاب به وزیر اقتصاد گفت: آقای طیب‌نیا! شما نماینده دو معدن هستید یا وزیر ۷۰ میلیون ملت ایران؟ امثال آقای محمدرضا رحیمی‌ هم دست به این گونه اقدامات زدند که توسط دیوان عالی کشور محکوم شدند.

وی با توصیه به وزیر اقتصاد درباره عبرت گرفتن از تاریخ خاطرنشان کرد: به آقای طیب‌نیا اخطار قانون اساسی می‌دهم و از او می‌خواهم از خدا بترسد و اموال مردم را نبخشد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی خطاب به طیب‌نیا گفت: آقای وزیر! شما چگونه می‌توانی سه هزار و ۴۸۵ میلیارد تومان به بهره‌برداران دو معدن گل گهر و چادرملو ببخشید؟ مگر این صاحبان زر و زور و تزویر چه قدر در این دو معدن سهم دارند؟

لازم به ذکر است حمید طیب‌نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی در نامه‌ای به اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور خواستار بازگرداندن پروانه معادن گل گهر و چادر ملو به بهره‌برداران آنها شده است.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

هزینه آب، برق، گاز و تلفن منازل زیر 80 متر باید رایگان شود

حضرتی از امنیت ملی تا ریاست بر کمیسیون اقتصادی

۱۲هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی با بررسی تراکنش‌های بانکی

0 نظر

ارسال نظر

capcha