تدارک ارتش سوریه برای عملیات‌‌جدید در جبهه‌جنوبی

تدارک ارتش سوریه برای عملیات‌‌جدید در جبهه‌جنوبی

 به گزارش سراج24، جبهه عملیاتی جنوب سوریه و بخصوص استان «قنیطره» و ریف آن در وضعیت آماده باش بسر می‌برد و در انتظار تبعات تجاوز روز یک‌شنبه گذشته این رژیم در تجاوز به منطقه قنیطره است که طی آن 6 نفر از رزمندگان حزب الله و یک سردار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به شهادت رسیدند و بمثابه زنگ آغاز عملیات‌های گسترده ارتش سوریه و نیروهای دفاع مردمی از جمله «گردان جولان» بود تا به حضور نظامیان رژیم صهیونیستی در نوار مرزی پایان دهد، حضوری که تهدیدی علیه نقاط و مهم استراتژیک در خاک سوریه و برباد دادن رویای گروه‌های مسلح تروریستی جهت مرتبط ساختن رف درعا و ریف قنیطره به یکدیگر و سپس ریف دمشق به آنهاست.

منابع محلی در این ارتباط از آغاز تدارکات ارتش سوریه و نیروهای دفاع مردمی گردان جولان مستقر در دو شهرک «خان ارنبه» و «حضر» برای آغاز عملیات گسترده نظامی در طول مرزهای سوریه و سرزمین‌های اشغالی بخصوص در شهرک‌های «مسحره» و «ام باطنه» و «نبع الصخر» و تمام روستاهایی که گروه‌های مسلح تروریستی برآنها سیطره دارند، خبر می‌دهند.

این منابع تاکید کردند که نیروهای ارتش سوریه و دفاع مردمی حمله شدید و گسترده‌ای را علیه مواضع دو گروه تروریستی موسوم به «جبهه النصره» و «جنبش المثنی» در قنیطره انجام دادند و موجب شدند، ارتش رژیم صهیونیستی از بیم هرگونه نفوذ از مناطق جولان سوریه بر گشت‌زنی‌های خود در مناطق مرزی جولان اشغالی بیفزاید.

در همین راستا منابع میدانی سوری از گلوله باران تجمعات و مقرهای گروه‌های مسلح توسط نیروی هوایی و توپخانه ارتش سوریه در شهرک‌های مسحره، ام باطنه،‌ نبع الصخر،‌ الصمدانیه غربی و روستای اوفانیا و شمال تپه الحاره خبر داده و نیروهای پیاده نظام ارتش سوریه نیز تلاش عناصر مسلح برای نفوذ به روستای «جبا تل بزاق» را دفع کردند.

این منابع آگاه سوری همچنین از عملیات‌های غافلگیرانه ارتش و نیروهای دفاع مردمی سوریه در روستاهای ریف شرقی و شمالی استان قنیطره و به موازات نوار مرزی بین سوریه و سرزمین‌های اشغالی خبر دادند.

منابع مذکور افزودند: تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی در قنیطره بیانگر دخالت مستقیم دشمن صهیونیستی در جولان پس از اثبات دخالت غیر مستقیم آن بود که خود را بصورت درمان و مداوای زخمی‌های گروه‌های تروریستی و کمک نظامی و اطلاعاتی و مشارکت در برخی عملیات‌های گلوله باران مواضع ارتش سوریه نمایان ساخت.

این منابع تاکید کردند که این دخالت‌ها و همکاری‌ها نشان می‌دهد، اهداف متعددی در پس خود نهفته دارد و بیانگر اهداف واقعی گروه‌های تروریستی در مختل کردن و از کار انداختن خط اول دفاعی در برابر رژیم صهیونیستی از جمله دو لشکر 90 و 61 ارتش سوریه و فراهم کردن زمینه تهدید دمشق توسط گروه‌های مسلح تروریستی و ایجاد «کمربندی لحدی» است، مشابه آنچه طی جنگ لبنان شاهد آن بودیم.

این درحالی است که منابع ویژه و آگاه از اتخاذ تصمیم نهایی توسط ارتش سوریه مبنی بر پایان دادن به حضور گروه‌های مسلح تروریستی در نوار مرزی و فراهم کردن زمینه انجام عملیات‌های ویژه از سوی مقاومت مردمی در پاسخ به تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی به قنیطره و ناکام ساختن نقشه گروه‌های مسلح تروریستی مبنی بر تسلط بر استان قنیطره خبر می‌دهند.

چه بسا سفر سرلشکر الفریج، وزیر دفاع سوریه به جبهه عملیاتی جنوب سوریه در چهارشنبه گذشته تاییدی بر گفته‌های فوق الذکر باشد که طی آن الفریج به همراه هیأت همراه از محورهای مختلف این جبهه عملیاتی بازدید کرد و از نزدیک اوضاع و شرایط میدانی حاکم بر این منطقه را مورد بررسی قرار داد.

گفته شده است، ارتش سوریه نقشه‌های نظامی و عملیاتی جدیدی را برای جبهه جنوبی این کشور ریخته که هم به حضور گروه‌های تروریستی و هم به آرامش حدوداً سه دهه‌ای صهیونیست‌ها مسلح در این منطقه در پایان می‌دهد.

منبع: فارس

اخبار مرتبط

واکنش صهیونیست‌ها به تبادل آتش در جولان

فرماندهان نزاجا و نزسا با هم دیدار کردند

نبرد سنگین ارتش سوریه با داعش در جنوب دمشق

0 نظر

ارسال نظر

capcha