واکنش نبیه بری به حوادث القنیطره

واکنش نبیه بری به حوادث القنیطره

به گزارش سراج24، نبیه بری رئیس پارلمان لبنان در جمع دیدار کنندگان با خود گفت که حوادث القنیطره نشان داد که بنیامین نتانیاهو نخست‌ وزیر رژیم صهیونیستی می‌خواهد با خون لبنانی‌ها در صندوق‌های رأی انتخاب شود، این در حالی است که پیش‌تر به دنبال بهره ‌برداری‌ انتخاباتی از خون یهودیان فرانسه بود و از آن‌ها خواست این کشور را ترک کرده و به اسرائیل بروند. او با خون وارد رقابت‌های انتخاباتی شده و ممکن است در این روند پیروز شود، چرا که همواره این روش را تکرار می‌کند. نتانیاهو بعد از خودنمایی در تظاهرات ضد تروریستی پاریس بار دیگر به سرزمین‌های اشغالی برگشت تا تروریسم را در القنیطره ادامه دهد.

روزنامه الجمهوریه به نقل از وی ‌نوشت: این اسرائیل نیست که زمان و مکان پاسخ حزب‌ الله به این حمله را تعیین می‌کند، به اعتقاد من حزب‌الله برگه سیاسی و امنیتی به اسرائیل نخواهد داد و مقامات این حزب هستند که واکنش را در زمان و مکان مناسب تعیین خواهند کرد.

رئیس پارلمان لبنان تأثیرگذاری این حادثه در گفتگوهای داخلی را بعید دانست و گفت: حوادث قنیطره هیچ پیامد یا ارتباطی با گفتگوها ندارد و این گفتگوها با تمرکز بر اقدامات لازم جهت کاهش التهاب مذهبی و تقویت امنیت داخلی ادامه خواهد داشت و تاکنون نیز موفقیت‌هایی در این زمینه به ‌دست ‌آمده است.

وی تأکید کرد که در دور سوم گفتگوها بحث پیرامون طرح‌های امنیتی ادامه پیدا کرد و مذاکرات بندهای دیگر برنامه کاری منتقل نشد.

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

روایت الاخبار از شب داغ جولان اشغالی

واکنش صهیونیست‌ها به تبادل آتش در جولان

باید جنگی در بین جنگ‌ها راه بیاندازیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha