وام ۱۰۰ میلیونی اشتغال به روستائیان

وام ۱۰۰ میلیونی اشتغال به روستائیان

به گزارش سراج24 به نقل از تسنیم، سید ابوالفضل رضوی در حاشیه مراسم بازید از بنیاد توسعه کارآفرینی گفت: معاونت توسعه روستایی به افرادی که برای برپایی کارگاههای آموزشی در روستاها اقدام کنند وام با بهره حداکثر ۱۲ درصد می دهد به شرط آنکه این کارگاهها در روستاها باقی بماند.
 
رضوی با بیان اینکه تا دو ماه آینده ، به این افراد تا صد میلیون تومان از محل صندوق قرض الحسنه مهر امام رضا (ع) پرداخت می شودگفت این وام به هر نوع اشتغال در روستاها به صورت فردی یا شرکتهای سهامی خاص چند نفره تعلق می گیرد.
 
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور افزود: اگر مردم با مشارکت هم، شرکت سهامی خاص یا تعاونی تشکیل دهند و شغل پایداری را تعریف کنند به آنان وام با کارمزد چهار درصد داده و کارت یارانه آنان به عنوان وثیقه محسوب می شود.
 
رضوی درباره مناطق روستایی مرزی گفت: دولت پنج برابر آورده روستائیان در مناطق مرزی وام می دهد.
 
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور افزود : افراد متقاضی باید طرحی را مصوب کنند و به تأیید کمیته برنامه ریزی شهرستان برسانند و در ادامه پس از تأیید شورای برنامه ریزی استان، کمتر از دو هفته موفق به دریافت وام می شوند.
 
رضوی درباره سقف تسهیلات گفت: سقفی وجود ندارد اگر به صورت مشارکت باشد به اندازه سه برابر وام داده می شود به شرط آن که حداقل ۵۰۰ خانوار در آن روستا ساکن باشند اما اگر به صورت فردی باشد تا سقف صد میلیون تومان وام داده می شود.
 
رضوی افزود اگر به صورت مشارکت چند نفره باشد سی درصد را افراد تأمین می کنند و ۷۰ درصد نیز دولت وام می دهد.
 
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور در بخش دیگری از سخنان خود درباره مشکل آب کشاورزی و شرب در روستاها گفت: این مشکل جدی است و امسال شش هزار روستا مشکل آب شرب و کشاورزی داشتند.
 
رضوی افزود: بودجه دولت برای رفع این مشکل در سال آینده در مقایسه با امسال صد درصد رشد داشته است یعنی از ۲۰۰ میلیارد تومان به ۴۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

اخبار مرتبط

سرگردانی متقاضیان وام مسکن روستایی‌/ تأثیر نوسازی خانه‌های روستایی در کاهش آثار زلزله

10 میلیون روستایی منتظر تسهیلات ساخت خانه/ وام مسکن روستایی‌ رشد پایه پولی ندارد

ویدئو/ شفاف سازی از یک نامه منتسب به سازمان تعاون روستایی

0 نظر

ارسال نظر

capcha