عیادت شبانه وزیر از قربانی اسیدپاشی اصفهان

عیادت شبانه وزیر از قربانی اسیدپاشی اصفهان

به گزارش سراج24، دکتر سید حسن هاشمی شنبه شب با حضور در بیمارستان فوق تخصصی چشم پزشکی فارابی، ضمن عیادت از قربانی اسیدپاشی در اصفهان، از نزدیک در جریان روند درمانی این مصدوم قرار گرفت.

وزیر بهداشت در حاشیه این عیادت و معاینه قربانی اسیدپاشی، به تشریح روند درمانی مصدوم پرداخت و گفت: تا الان تعداد زیادی عمل جراحی بر روی چشم و پوست مصدوم انجام شده و تمام تلاش ها برای حفظ چشم بود. چون قرنیه هر دوچشم دچار سوراخ شدگی شده بود و بخش عمده استحکامات چشم هم آسیب دیده بود.

وی با تاکید بر تلاش تیم پزشکی برای حفظ چشم، تصریح کرد: در حال حاضر وضعیت مصدوم خوب است اما احتیاج به عمل های بعدی دارد.

هاشمی با اعلام اینکه چشم مصدوم نور و حرکت دست را تشخیص می دهد، ادامه داد: این نشان می دهد که عصب چشم سالم است و بایستی عمل های بعدی انجام شود و اگر مشکلی پیش نیاید، پیوند قرنیه مصنوعی است که حداقل بین 3 تا 6 ماه بعد انجام می شود.

وزیر بهداشت در پاسخ به این سئوال که آیا شخص آقای رئیس جمهور شما را پیگیر وضعیت قربانی اسیدپاشی کرده اند، گفت: آقای رئیس جمهور ما را مامور کرده اند برای همه مردم ایران و این جزو وظیفه ماست و باید انجام بدهیم. البته در این موضوع، نباید رها شود و در جهت ارتقای فرهنگی جامعه کار شود تا پیشگیری کند از این رفتارهای نابهنجار که زیبنده مردم ایران نیست.

وی تاکید کرد: در یکی دو دهه گذشته مواردی از این قبیل مصدومان داشته ایم که آسیب های جدی دیده اند و بینایی خودشان را از دست داده اند. نباید اجازه بدهیم چنین اتفاقاتی در جامعه رخ بدهد.

هاشمی با اظهارتاسف از اینکه دومین علت مرگ و میر ناشی ازحوادث در کشورمان مربوط به نزاع و خشونت و درگیری است، تاکید کرد: همه باید تلاش کنیم که برای همیشه چنین حوادثی از جامعه ما رخت بر بندد.

وزیر بهداشت در ارتباط با موارد دیگری از حوادث اسید پاشی بعد از حادثه اصفهان، گفت: مواردی بوده است که به من گزارش داده اند و بیشتر شخصی و خانوادگی بوده است.

وی در خصوص وضعیت شناسایی و دستگیری عاملان اسیدپاشی، افزود: من می دانم که وزیر کشور مکرر پیگیر هستند.

هاشمی همچنین از تقبل هزینه های درمانی مصدوم اسیدپاشی توسط دولت خبر داد و گفت: حتی اگر نیاز باشد، برای ادامه روند درمان به خارج از کشور بروند، هزینه ها تامین خواهد شد. اما، آنچه مسلم است فعلا نیازی به اعزام نیست.

سهیلا جورکش دختر 27 ساله ای است که در حدود سه ماه قبل در اصفهان و به هنگام بازگشت به منزل مورد حمله اسیدپاشی قرار گرفت.


منبع: مهر

اخبار مرتبط

ایران در ماه‌های آینده تولید کننده واکسن کرونا در منطقه خواهد شد

ضرورت تاسیس مرکزی برای درمان افرادمعتاد با شرایط خاص

نیاز‌های مناطق سیل زده با حضور نمایندگان سازمان‌های بین‌المللی بررسی شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha