تحلیلی کوتاه بر توهین اخیر نشریه فرانسوی:

عبرتی از همزمانی توهین به پیامبر با مذاکرات

عبرتی از همزمانی توهین به پیامبر با مذاکرات

«سراج24»: پس از توهین چند باره کشورهای غربی به پیامبر عظیم الشان اسلام این بار نشریه‌ای فرانسوی دست به توهینی دیگر زد. مسلمانان جهان در تحلیل این اتفاقات باید به چند بعد توجه کنند. به عبارت دیگر این اتفاقات چند ضلع دارد.

بخش اول آن این است که بدانیم شخصیت نورانی و بلندمرتبه پیامبر اسلام، انبیاء الهی و اهل البیت (علیهم السلام) بسیار رفیع‌تر از آن است که دست و زبان توهین کنندگان به آن‌ها برسد. توهین و جسارت به پیامبران الهی، منجر به توهین و جسارت به خود توهین‌کننده می‌شود، چراکه اگر به یک انسان والا مقام توهین کنی، خودت را کوچک کرده‌ای. مانند کسی که می‌خواهد خورشید را با خاک پاشیدن تحقیر کند؛ آن خاک به چشم‌های خودش بر می‌گردد و گرنه، خورشید که همان خورشید است.

اما بخش دوم آن است که متوجه باشیم این گونه اهانت‌ها اگر بی پاسخ بماند قطعا منجر به اهانت‌های بیشتر می‌شود و شاید موجب سرافکندگی تاریخی برای مردم این زمان. در این گونه مواقع است که ما می‌توانیم اولا خودمان و ثانیا اطرافیان را بشناسیم. بشناسیم که چه کسانی محکم بر سر مقدسات دینی ایستاده‌اند و چه کسانی...؟

اما بعد سوم این اتفاقات، این است که ما، مردم ما و مردم جهان به وسیله این اتفاقات چهره واقعی غربی‌ها بشناسیم. به نظر نگارنده این مهم‌ترین بعد این اقدامات بی‌شرمانه است.

این اقدام مقارن می‌شود با دوره جدید مذاکرات ایران و 5+1. مذاکراتی که بعد از سخنان برخی مسولین مبنی بر اینکه مذاکرات جای آرمان‌ها نیست انجام می‌شود. آری وقتی ما در مذاکرات از آرمان‌ها سخن نگوییم، دشمنان در کنار مذاکرات به آرمان‌ها و مقدسات ما اهانت می‌کنند. آیا پیامبر اسلام هم جزء آرمان‌های ما نیستند؟

وقتی این اتفاق افتاد به یاد سخن رهبر انقلاب افتادم که فرمودند اگر ایستادگی نکنید آن‌ها از شما آرمان‌هایتان را هم طلب می‌کنند.

آیا واقعا ما توانسته‌ایم با این اتفاقات چهره واقعی مستکبرین را بشناسیم؟ وقتی دولت مردان کشورهای به اصطلاح توسعه یافته جهان از این اقدام حمایت می‌کنند، ما بازهم به مذاکره با آن‌ها امیدواریم؟

آیا فکر می‌کنیم مشکل ما با ایشان بر سر انرژی هسته‌ای و یا قدرت موشکی و... است؟ خیر این چنین اقدامات موضوع اصلی اختلاف را نشان می‌دهد. حال این سوال مطرح است که آیا مذاکره کنندگان حاضر هستند بر سر این موضوع هم مذاکره کنند؟

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

شکست جدی ترین ادعای دولت روحانی؛ برجام به زمین گرم خورد؟/ توجیه ضعف های برجام از سوی طرف ایرانی بی سابقه است/ اظهارات اخیر رییس جمهور اتریش در تایید خسارت محض برجام!

شلیک هسته‌ای به سرمایه‌گذاری خارجی/ امضایی که تبعاتش به زودی دیده خواهد شد/ اقتصاد پسابرجام در هاله‌ای از ابهام

صلح حسنی؛ بهتر و پرمنفعت‌تر از طلوع و غروب خورشید/ چرا برخی صلح امام حسن(ع) را تحریف می کنند؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha