ثبت خاطرات زنان شهیده کشور

ثبت خاطرات زنان شهیده کشور

به گزارش سراج24، لاله افتخاری صبح امروز در یادواره ۷ هزار شهیده زن و ۳۳ شهیده زن گیلان با گرامیداشت یاد شهدا اظهار کرد: یادواره‌های شهدا جشن جاودانگی رسیدن شهدا است که برای تاریخ بشریت اسوه شدند.

وی با بیان اینکه زنان شهیده برای جامعه الگو هستند، افزود: فرهنگ عاشورا از طریق امام سجاد (ع) و حضرت زینب (س) به ما رسیده و باید زینب‌گونه رفتار کنیم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس از ثبت و ضبط خاطرات بانوان شهیده از بهمن‌ماه امسال خبر داد و گفت: اگر زنان شهیده تابلوی راهنمای جامعه ما باشند تابلوهای دشمنان بی‌تاثیر می‌شود.

وی اصلاح فرهنگ جامعه را نیازمند پیشگامی بانوان ایرانی و الگو شدن آنها دانست و تصریح کرد: بانوان ایرانی سرداران و افسران خط مقدم مقابله با تهاجم فرهنگی هستند و برای فرهنگ‌سازی باید پیشگام باشند.

افتخاری با اشاره به اینکه در هشت سال دفاع مقدس مردان ایرانی در خط مقدم جبهه بودند، خاطرنشان کرد: خواهران نیز در جبهه حضور داشتند اما امروز زنان وظایف مهمی در بحث فرهنگی جامعه دارند.

وی ادامه داد: امروز زنان در جنگ نرم و تهاجم فرهنگی و هجمه‌های ناتوی فرهنگی در خط مقدم هستند و اگر سست برخورد کنند و راه‌های نفوذ دشمن را نشناسند دشمن در تمام عرصه‌ها نفوذ می‌کند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی وجود ماهواره، نوع سبک زندگی، چشم و هم‌چشمی، پوشش نامناسب، قناعت نداشتن و ... را از راه‌های نفوذ دشمن دانست و یادآور شد: زنان باید در تمام عرصه‌ها راه نفوذ دشمن را بشناسند.

وی تمام رفتارها، کردارها و منش‌های فردی را نشان‌دهنده سبک زندگی دانست و خاطرنشان کرد: زندگی مهم‌ترین سرمایه است و انسان با سبک صحیح می‌تواند دنیا و آخرت را برای خود داشته باشد.

افتخاری با بیان اینکه غرب به دنبال جایگزینی فرهنگ خود به جای فرهنگ اسلامی است، گفت: غرب فرهنگ خود را با شبکه‌های ماهواره‌ای تحمیل می‌کند که عامل بسیاری از فاصله‌ها در بین خانواده‌ها است.

وی با اشاره به اینکه زنان باید پرچمدار سعادت خانواده باشند، متذکر شد: باید الگوهای صحیح را به جامعه معرفی کنیم و امروز شهدای شاخص زن الگوی سوم در مقابل الگوی زن غربی و شرقی هستند که نیاز است به جامعه معرفی شوند.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

نقطه‌زنی عضو مجلس خبرگان درباره یک غفلت رسانه‌ای

مقام شفاعت یکی از شئون و منزلت حضرت معصومه(س) است

تسلیت رئیسی در پی درگذشت آیت‌الله اختری

0 نظر

ارسال نظر

capcha