«سراج 24» گزارش می‌دهد؛

علی مطهری در مقابل قانون اساسی کشور/آیا مجلس در اعتبارنامه علی مطهری تجدید نظر می‌کند؟/علی مطهری در مسیر سقوط همگام با نوری زاد!

علی مطهری در مقابل قانون اساسی کشور/آیا مجلس در اعتبارنامه علی مطهری تجدید نظر می‌کند؟/علی مطهری در مسیر سقوط همگام با نوری زاد!

به گزارش خبرنگار سراج24، علی مطهری با اظهارات ساختارشکنانه خود علیه مصوبه قانونی شورای عالی امنیت ملی مجلس را به تشنج کشید. در حالی که مصوبه شورای عالی امنیت ملی بر اساس قانون اساسی کشور تصویب و اجرا شد، علی مطهری سعی دارد با اعتراض به حصر سران فتنه در مقابل قانون اساسی کشور بایستد.

این مسئله باعث اعتراض شدید نمایندگان مجلس شورای اسلامی شد و آنها شعار "مرگ بر فتنه‌گر" را در مجلس سر دادند.

بر این اساس حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی خاتمه جلسه علنی مجلس را اعلام کرد و برای مدتی مجلس اعلام تنفس کرد.

علی مطهری در حالی در صحن مجلس می‌گوید حصر موسوی و کروبی را همچنان خلاف قانون می‌بینم که با نگاهی به قانون اساسی کشور مشخص می‌شود که شورای عالی امنیت ملی حق دارد چنین مصوبه‌ای را در نظر بگیرد.

به نظر می‌رسد مجلس شورای اسلامی باید در اعتبارنامه علی مطهری تجدید نظر کند، زیرا یکی از شرایط اصلی و مهم اعتبارنامه نمایندگان مجلس شورای اسلامی التزام به قانون اساسی کشور است، بنابراین در شرایطی که علی مطهری تلویحاً می‌گوید قانون اساسی را قبول ندارد، انتظار می‌رود که اعتبارنامه وی برای نمایندگی مردم در مجلس تجدید نظر شود.

غلامعباس کدخدایی مشاور عالی دبیر شورای نگهبان و عضو سابق حقوقدان شورای نگهبان در رابطه با حصر سران فتنه می‌گوید: حصر سران فتنه اقدام تأمینی است و به عنوان مجازات حساب نمی‌شود.

وی معتقد است: همانطور که قرار بازداشت برای سارق جزء صادر می‌شود تا زمان محاکمه وی در دادگاه فراهم شود، در سطح کلان کشور نیز این مسئله می‌تواند برای حصر سران فتنه در نظر گرفته شود.

 

همچنین حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد نیز در صحن علنی با قطع سخنان علی مطهری و به قصد آرام کردن فضا خطاب به این نماینده مجلس گفت: شما در فضای واقعی کشور قرار دارید و می‌دانید آنچه که در مورد این افراد انجام شده در نهایت رأفت و رحمت اسلامی و با توجه به مصالح ملی انجام شده است و اگر اراده نظام بر رأفت و رحمت نبود، قطعا با این افراد به گونه دیگری برخورد می‌شد.

وی ادامه داد: وقتی در جریان واقعیت هستید، اینگونه سخنان و موضع‌گیری‌های شما درست نیست. چرا که تصمیم نظام بر انجام آن تعلق گرفته و براساس احکام شرعی و قانونی است لذا اینگونه طرح بحث کردن اعتراض عمومی نمایندگان را در پی دارد و از شما انتظار می‌رود مصالح ملی، احکام شرعی و قانون اساسی را رعایت کنید.

ابوترابی‌فرد بر همین اساس خطاب به مطهری گفت شما به گونه‌ای صحبت می‌کنید که انضباط مجلس را به هم می‌ریزید؛ بنابراین از شما می‌خواهم که نطق خود را ادامه ندهید.

مطهری نیز خطاب به ابوترابی‌فرد گفت: انضباط مجلس نباید به هم بریزد که حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد در پاسخ به این صحبت مطهری گفت: شما باید طوری صحبت کنید که انضباط مجلس حفظ شود.

به گزارش سراج24، همچنین علی مطهری چندی پیش در حمایت از محمد نوری‌زاد از هتکان به دین اسلام پرداخت و خطاب به پلیس فتا می‌گوید: اکنون که آقای محمد نوری زاد که با قلم نسبتا توانای خود آزاد است و نامه ها و مقالات انتقادی و بعضا تندی بنویسد آیا آسیبی به نظام رسانده است؟

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

نمایندگان مجلس هفته آینده با رهبر معظم انقلاب دیدار می‌کنند

خبر خوش برای جاماندگان از دریافت یارانه‌ها

طرح شفافیت قوای سه گانه در دستور کار مجلس

3 نظر

1393/10/22 - 14:53

آقای مطهری نیازی به این کارها نیست! احمق ها آنقدر هستند تا شما دور بعد هم رأی بیاوری!

حمید
1393/10/22 - 18:02

علی مطهری نماینده فتنه گران است و مجلس باید او را بیرون بیاندازد

محمد علی

ارسال نظر

capcha