در 9 ماه سپری شده از سال93 محقق شد

رشد 83 درصدی تولید در ایران خودرو

رشد 83 درصدی تولید در ایران خودرو

به گزارش سراج24، از میان ۴۳۹ هزار خودرو تولید شده در ۹ ماه نخست امسال پژو پارس بیش ترین سهم در میان محصولات تولیدی را به خود اختصاص داده است. در این مدت بیش از ۱۰۸ هزار و ۷۶۰ دستگاه خودروی پارس تولید و به بازارعرضه شده است.

بعد از پارس، پژو ۴۰۵ نیز از محصولات تولیدی شرکت ایران خودرو با تولید ۸۳ هزار و ۵۷۴ دستگاه بیش ترین سهم را در میان تولیدات این شرکت داشته است. محصول پرطرفدار ۲۰۶ نیز در این بازه زمانی به تعداد ۷۴ هزار و ۹۰۶ دستگاه تولید شده و در اختیار مشتریان قرار گرفته است.

از ابتدای امسال تا پایان آذرماه ۷۲ هزار و ۷۸۰ دستگاه مدل­های مختلف خودروی ملی سمند نیز تولید و به بازار عرضه شده است. خودروی کار «باردو» نیز از دیگر محصولات ایران خودرو است که طبق تقاضا و نیاز بازار به میزان ۶۶ هزار و ۹۹۸ دستگاه تولید و عرضه شده است. در ۹ ماهه گذشته ۲۱ هزار و ۱۴۰ دستگاه خودروی رانا نیز توسط صنعتگران گروه صنعتی ایران خودرو تولید شده است.

سهم ثبت شده محصول تندر در تولیدات ۹ ماهه گذشته ایران خودرو هشت هزار و ۲۱۷ دستگاه بوده است. در این میان محصول جدید دنا از زمان آغاز تولید تا پایان آذرماه تعداد دوهزار و ۲۶۷ دستگاه را رقم زده است.

تعداد محصول سوزوکی تولید شده نیز به ۴۰۷ دستگاه رسیده است. وانت جدید «پی.یو.وان» نیز به مرحله تولید آزمایشی رسیده و به تعداد ۲۸ دستگاه تولید شده است.

گفتنی است، ‌درحال حاضر تولید روزانه شرکت ایران خودرو بیش از دوهزار و ۴۰۰ دستگاه خودرو است که پیش بینی می شود با تامین به موقع قطعات، هدف کمی ۶۰۰ هزار دستگاه تولید تا پایان سال محقق شود.

منبع:ایکو پرس

اخبار مرتبط

آیا صنعت خودروی ایران واقعا خودکفا است؟

سرانجام تحویل پژو 2008 چه شد؟

ابلاغ افزایش قیمت ۳ محصول ایران خودرو برای سومین بار/ زمان اجرا هنوز مشخص نیست

0 نظر

ارسال نظر

capcha