آمادگی ایران برای پذیرش بیماران عراقی

آمادگی ایران برای پذیرش بیماران عراقی

به گزارش سراج24، علی ربیعی در حاشیه نشست مشترک شب گذشته با خانم عدیله حمود حسن وزیر بهداشت کشور عراق، یکی از مسائل مورد علاقه کشور عراق استفاده از تولیدات دارویی ایرانی است که قرار شد بخشی از نیازهای دارویی این کشور همسایه را تامین کنیم.

وی به توریسم درمانی و اهمیت آن اشاره کرد و افزود: در این خصوص قرار شد کمیته ای مشترک تشکیل تا زمینه های اجرایی شدن این توافق دنبال شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای پذیرش بیماران عراقی برای درمان در داخل کشور خبر داد و گفت: ساخت کارخانه دارویی یکی دیگر از توافقات دو کشور است و بزودی این طرح مورد مطالعات اجرایی کارشناسان دوکشور قرار می گیرد.

وی به توانمندی های جمهوری اسلامی ایران در بخش های بیمه ای اشاره کرد و افزود: سازمان تامین اجتماعی موظف شده است تا تجارب خود را برای ایجاد ساختارهای لازم در کشور عراق به مقامات این کشور منتقل کند .

ربیعی همچنین از آمادگی ایران برای توسعه همکاری های فنی و حرفه ای با کشور عراق خبر داد .

تامین نیازهای دارویی عراق از ایران

خانم عدیله حمود حسن وزیر بهداشت عراق نیز در این دیدار با اشاره به یادداشت تفاهم هایی که در سالهای گذشته با مقامات ایرانی امضا شده است ابراز امیدواری کرد: در این سفر برای اجرایی شدن این توافقات گامهای سریعتری برداشته شود.

وی از امادگی کشور مطبوع خود برای تامین دارو و تجهیزات پزشکی از جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

وزیر بهداشت عراق از مسئولان جمهوری اسلامی ایران خواست تا هرچه سریعتر مقدمات سرمایه گذاری برای ایجاد کارخانه داروسازی در عراق را فراهم اورند .

وی از دیگر زمینه های همکاری دو کشور را درحوزه های اموزش کادر پرستاری و پیراپزشکی و همچنین بخشهای تخصصی جراحی قلب و عروق دانست .

منبع:مهر

اخبار مرتبط

رضایت ۸۰ درصدی مردم از نوشت افزارهای ایرانی اسلامی

نحوه چگونگی دریافت بیمه تکمیلی

بسته حمایتی برای یک‌میلیون نفر از جاماندگان واریز می شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha