نگاهی به اتفاق خجسته در ایام اجلاس سراسری نماز:

برگزاری نماز جماعت در برنامه زنده

برگزاری نماز جماعت در برنامه زنده

بسم الله الرحمن الرحیم

از ابتدای  پیروزی انقلاب اسلامی ایران و به تعبیری تشکیل سیمای جمهوری اسلامی ایران همواره این سئوال وجود داشت که نماز چه جایگاهی در این نهاد دارد؟ آیا قطع برنامه‌ها برای چند دقیقه و پخش اذان کافی است؟ ویا اینکه مجری برای طاعات و عبادات بینندگان آرزوی قبولی می‌کرد؟ ویا آنکه نماز برخی اماکن مقدسه را نشان می‌دهد.

نماز

اما در برنامه مناظره 12 دی اتفاقی رخ داد که شاید بتوان گفت  اثرگذارترین گام رسانه ملی در جهت ترویج نماز بودده است. در این برنامه با فرارسیدن وقت نماز، موذن با حضور در استودیو بصورت زنده اذان گفت و بعد از آن مجری و میهمانان و کارشناسان در همان استودیو به اقامه نماز جماعت پرداختند.

تهیه کننده این برنامه درباره این اتفاق گفته است: «برنامه ریزی های زیادی انجام دادیم تا بتوانیم این برنامه را به خوبی اجرا کنیم. نحوه قرائت موذن برای پخش در برنامه زنده مساله مهمی بود و ضمن اینکه با توجه به مشکل نور و زنده بودن برنامه، مجبور بودیم این بخش از برنامه را صرفا ظرف چند دقیقه آماده کنیم».

نماز

گفتنی است ارتباطات تلفنی مخاطبان با تلفن 162 (واحد ارتباطات مردمی اداره کل روابط عمومی رسانه ملی ) حاکی از آن است که اقدام برگزارکنندگان برنامه زنده "مناظره" در برگزاری نماز جماعت هنگام نماز مغرب بازتاب خوبی داشته است‌. همچنین حجت الاسلام قرائتی رییس ستاد اقامه نماز کشور نیز از این اقدام تقدیر کرده است.

 

علی ای حال باید اذعان کرد که همین حرکت کوتاه اثرگذاری‌اش حتما از چند فیلم و تله فیلم که احیاناً در جهت ترویج نماز ساخته خواهد شد بیشتر است. امید آنکه ابتکاراتی از این دست به اتفاقی فراگیر در صدا و سیما تبدیل شود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

درخواست معاون رییس‌جمهور موضوع "مناظره" را تغییر داد

0 نظر

ارسال نظر

capcha