عابدینی:

وزارت می‌گوید عابدینی فحش می‌دهد

وزارت می‌گوید عابدینی فحش می‌دهد

به گزارش سراج24، امیر عابدینی درباره اینکه گفته می‌ شود وزارت ورزش و جوانان در تغییرات فدراسیون فوتبال دخالت کرده است، اظهار کرد: نماینده وزارت ورزش در همان برنامه جمعه شب تلویزیون و در مناظره با نماینده فدراسیون فوتبال گفت که باید اساسنامه فدراسیون فوتبال عوض و وزیر ورزش هم رئیس مجمع شود. 

 
وزارت دنبال تغییر اساسنامه است 
وی افزود: وزارت ورزش به دنبال تغییر اساسنامه، تغییر هیات رئیسه فدراسیون فوتبال، دخالت در عزل و نصب‌ها و دخالت در امور تیم‌های ملی است. این مصداق بارز دخالت است. وزارت در باشگاهداری هم دخالت مستقیم دارد. همانطور که در استقلال و پرسپولیس کار می‌کنند. تازگی‌ها هم شنیده‌ام امیررضا خادم (معاون وزیر ورزش) تیم نصر ابومسلم را خریداری کرده‌اند که متعلق به خودش است. این نشان می‌دهد که کم کم در تیمداری هم ورود کرده‌اند. 
 
اگر مشکلی هست در هیات رئیسه حل شود 
عضو مجمع فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: در دوره‌های گذشته سازمان تربیت بدنی این دخالت‌ها نبود. زمان هاشمی طبا عزل و نصب رئیس فدراسیون فوتبال با خود رئیس سازمان بود. بعد هم گفتند تا فدراسیون فوتبال مجمع نداشته باشد، نمی‌تواند در آسیا بازی کند. برای همین مجمع تشکیل و اساسنامه‌ای هم تصویب شد. البته این اساسنامه قبل از تصویب در هیات دولت هم بررسی شد. ما از آن زمان به بعد به این نتیجه رسیدیم که مجمع خودش اختیار همه کاری را دارد. اگر مشکل و ضعفی هم هست باید هیات رئیسه و مجمع آنرا حل کند نه نهاد دیگری. 
 
مجمع به فرهادی زاد رای نداد 
عابدینی درباره برکناری فریده شجاعی و عکس العمل مجمع به این اتفاق، تاکید کرد: کفاشیان در جلسه روز شنبه گفت که خانم فرهادی زاد جانشین شجاعی شده است ولی مجمع به این موضوع رای نداد. مجمع به کفاشیان اعلام کرد بعد از بررسی رزومه و صلاحیت ایشان، در جلسه بعدی در این خصوص تصمیم می گیرد. 
 
وزارت می‌خواهد اختیارات مجمع را بگیرد 
وی همچنین در خصوص اینکه اعضای مجمع در جلسه روز گذشته به نوعی بر ضعف‌های فدراسیون فوتبال پوشش گذاشته است، اظهار کرد: مجمع دیروز عملکرد فدراسیون را تایید نکرد. قرار شد تا کل گزارش‌های مالی در سال 92-91 و 93-92 در عرض دو ماه بررسی شود. بعد از آن درباره این مسئله نظر خواهیم داد. ممکن است با فدراسیون فوتبال و مسائلی که هست برخورد کنیم ولی متاسفانه وزارت ورزش می‌خواهد این اختیارات را از مجمع بگیرد. 
 
امیدوارم فدراسیون خودکفا شود 
عضو مجمع فدراسیون فوتبال در ادامه، گفت: از یک طرف دیگر آقایان (وزارت ورزش) می گویند برای فوتبال 8 میلیارد بودجه تامین کرده‌اند ولی من امیدوارم فدراسیون فوتبال خودش به خودکفایی برسد. مجمع باید به این نتیجه برسد که خودکفا باشد. مگر فیفا از نهاد دولتی پول می‌گیرد. تمام درآمدها از تبلیغات است. فوتبال ما هم باید به معنای واقعی به این سمت برود. 
 
وزیر می‌خواهد رئیس واقعی مجمع باشد 
عابدینی در پاسخ به این سئوال که وزارت ورزش به دنبال تغییر کدام بخش از اساسنامه فدراسیون فوتبال است، تصریح کرد: اگر همه مطالب را کنار هم بگذاریم متوجه می‌شویم که وزارت به دنبال تغییر ریاست مجمع است. وزیر در حال حاضر رئیس افتخاری مجمع است. وقتی رئیس مجمع عوض شود و به وزیر ورزش برسد، جلسه در اختیار آنها قرار می‌گیرد، و وقتی جلسه را به دست بگیرند هیات رئیسه را هم شکل خواهند داد. آنچه وزارت ورزش به صورت قطعی می‌خواهد، تغییر اساسنامه است. 
 
همین که مشکل استقلال و پرسپولیس را حل کردند ممنونیم! 
وی افزود: وزارت می‌گوید عابدینی فحش می‌دهد در حالی که من فنی و با دلیل حرف می‌زنم. آنها می‌گویند آمده‌ایم جلوی دزدی احتمالی را بگیریم ولی اول باید این احتمال اثبات شود و بعد آنرا بررسی کنند. البته همین که وزارت ورزش مشکل استقلال و پرسپولیس را حل کرد، ممنونیم! 
 
جلسه گذاشتند تا گزینه وزارت بیاید 
عضو مجمع فدراسیون در خصوص اینکه از کجا متوجه تصمیم وزارت ورزش برای تغییر اساسنامه شده است، تاکید کرد: من متوجه شدم که آقایان جلسه می‌گذارند تا یک نفر عضو مورد تایید وزارتخانه را بیاورند. از آنطرف که حسابرس فرستادند. از یک طرف هم که عضو هیات رئیسه معرفی می‌کنند. درباره سرمربی تیم امید هم که تصمیم گیری می کنند و می‌گویند فلانی را نمی‌خواهیم. 
 
آب سربالا می‌رود 
عابدینی یادآور شد: البته خود کفاشیان مقصر است و باعث این اتفاقات است در حالی که این دخالت‌ها دیگر معنا و مفهوم ندارد. متاسفانه آب سربالا می‌رود و مسائلی را در فوتبال عَلَم می‌کنند که به نفع ما نیست. برای همین بودجه 55 میلیاردی فدراسیون فوتبال چه حرف‌ها که زده نشد. من از مسئولان این سئوال را دارم که ساخت یک تونل مثل تونل رسالت یا تونل‌های دیگر کیلومتری چند درآمده است؟ شما این عدد و رقم‌ها را کنار هم بگذارید تا متوجه شوید. 
 
سیاسی برای سه تیم 30 میلیارد هزینه کرده 
وی افزود: خود آقایان (خادم) اعلام کرده حمیدرضا سیاسی (مدیرعامل زندانی باشگاه پرسپولیس) از وقتی به فوتبال آمده نزدیک به 30 میلیاردتومان برای سه باشگاه هزینه کرده است. یعنی سیاسی ظرف 5 ماه برای سه تیم 30 میلیارد هزینه کرده است. حالا این رقم را در کنار بودجه فدراسیون فوتبال بگذارید که 55 میلیارد تومان برای یکسال است. با آن همه تیم در رده‌های سنی مختلف و اردوهای زیاد در طول سال. 
 
کفاشیان چوب مشاورانش را می‌خورد 
"چرا به یکباره موضع شما تغییر کرد و از حالت منتقد به حالت حامی علی کفاشیان در فدراسیون تبدیل شده‌اید"؟ عابدینی در پاسخ به این سئوال، اظهار کرد: من از فوتبال دفاع می‌کنم نه از یک فرد خاص. ملاک من عملکرد است نه نام و نهاد. اگر جایی کاری اشتباه صورت گرفته باید آنرا اعلام کرد و اگر کاری  به خوبی جلو می‌رود باید آنرا گفت. کفاشیان چوب مشاورانش را می‌خورد. او از مشاوران قوی استفاده نمی‌کند. اینکه فردی مثل کفاشیان در تهران یک آدم امین نداشته باشد تا حساب ارزی در دوبی ریخته شود، واقعا عجیب است. 
 
وی تاکید کرد: در فدراسیون ایرادهای زیادی وجود دارد ولی قرار نیست استقلال فدراسیون را به وزارت ورزش بدهیم. همین که استقلال و پرسپولیس دست وزارت ورزش است، کافی است. 
 
نبی تحت فشار بوده و می‌رود 
عضو مجمع فدراسیون فوتبال درباره تغییر مهدی محمد نبی دبیر کل فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: واقعیت این است که نبی از خیلی جاها تحت فشار بوده است. من یکی از منتقدان نبی بودم ولی در بررسی های اخیر دیدم نبی نمره قبولی آورده بود. با این حال فعلا که بلیت رفتن به اسم ایشان در آمده است و فکر می‌کنم امروز یا فردا از فدراسیون برود! 
 
عابدینی در پایان درباره احتمال تغییر هادی آیت اللهی هم گفت: آیت اللهی از نایب رئیسی برکنار نمی‌شود ولی بخشی از اختیارات وی که باعث شده بود ایشان به امور نایب رئیسی نرسد، به فرد دیگری واگذار می‌شود. 

منبع: مهر

اخبار مرتبط

فیلم| 12 میلیارد در 6 ماه

آیا شفر تا به اینجا کارنامه ناموفقی داشته است؟

حواشی دیدار تراکتورسازی و پرسپولیس پای تاج را به وزارت ورزش باز کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha