تهران درصدر دارندگان زندانی جرایم غیرعمد

تهران درصدر دارندگان زندانی جرایم غیرعمد

به گزارش سراج24، اسدالله جولایی صبح یکشنبه در نشستی خبری با بیان اینکه در ۹ ماهه سال جاری ۵۰۰۰ زندانی جرایم غیرعمد آزاد شده‌اند، گفت: از این تعداد ۱۵۰۰ نفر دیه و ۳۵۰۰ نفر بدهکار مالی بوده‌اند که برای آزادی آنها به ۵۲۰ میلیارد تومان نیاز داشته‌ایم و توانستیم ۲۳۰ میلیارد تومان را گذشت بگیریم و با پرداخت ۲۹۰ میلیارد تومان، این زندانیان را آزاد کنیم.


وی با بیان اینکه هم‌اکنون ۸۵۳۳ نفر به دلیل جرایم غیرعمد در زندان‌ها هستند، گفت: از این تعداد ۱۰۷۲ زندانی دیه، ۲۸۰ نفر حوادث کارگاهی، ۶۷۹ نفر نفقه، ۴۷۵۰ نفر بدهکار بانکی و ۱۷۴۵ نفر هم مهریه هستند که برای آزادی آنها به ۴۳۰ میلیارد تومان نیاز داریم.

رئیس ستاد دیه کشور اعلام کرد که تهران با ۱۱۱۳ زندانی جرایم غیرعمد، بیشترین و سیستان و بلوچستان با ۹۸ زندانی، کمترین زندانیان را در حبس دارند و در پرونده‌های نفقه، سمنان و بوشهر بدون زندانی و در پرونده‌های دیه، تهران، فارس و خراسان رضوی بیشترین زندانی را از آن خود کرده‌اند.

اسدالله جولایی با بیان اینکه افزایش زندانیان کلاهبرداری و چک را شاهد هستیم، گفت: متاسفانه حوادث کارگاهی، سقوط بالابرهای غیرفنی، ریزش چاه، گازگرفتگی و درگیری‌های محلی هم رو به افزایش است.

وی در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر در مورد اینکه چرا هنوز برچسب بیمه شخص ثالث روی شیشه خودروها نصب نشده و این کار می‌تواند موجب کاهش زندانیان شود، گفت: در این مورد در کمیسیون اقتصادی مجلس بسیار دفاع کردیم اما سردار مومنی و رئیس بیمه مرکزی هم مخالفت‌هایی داشتند که یکی از آنها جعل برچسب‌ها بود.

جولایی در پاسخ به این نکته که معاینه فنی، عوارض و طرح ترافیک هم برچسب دارد، اما جعل نشده است گفت: حرف ما را گوش نمی‌دهند شما باید بروید از رئیس بیمه مرکزی سئوال کنید که چرا این طرح بزرگ اجرایی نمی‌شود.

منبع: مهر

اخبار مرتبط

وقتی یک دروغ قدیمی، دوباره بازنشر می‌شود

اندرزگو، سعادت آباد و تهرانپارس رکوددار «دوردور» و توقیف خودرو

دندانپزشک نیکوکار بدهی 8 نفر زندانی را پرداخت کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha