آیت‌الله امامی‌کاشانی در خطبه‌های نمازجمعه تهران:

آمریکا و صهیونیست‌ها در حوادث سال ۸۸ وارد شدند و از آن حمایت کردند

آمریکا و صهیونیست‌ها در حوادث سال ۸۸ وارد شدند و از آن حمایت کردند
به گزارش «سراج24»، آیت‌الله محمد امامی کاشانی در خطبه‌های امروز نماز جمعه تهران در مورد راهپیمایی اربعین گفت: این 20 میلیون که امار نشان داد این 20 میلیون نیست این یک جمعیت اندک از دل‌های جهان اسلام است که امروز یک میلیارد و ششصد مسلمان روی زمین است و همه این تفکر حب به اهل بیت را دارند و سنی و شیعه می ایستند در همین کاظمین دیده‌ایم که خداوند را به جوادالائمه سوگند می دهند این علاقه است.
امام‌جمعه موقت تهران افزود: استکبار و آنها که طراحی می‌کنند بدانند که اگر فکر می‌کنند از سامرا به کربلا می روند یا داعش را می‌زایند و بعد خود می‌گویند ما با آنها مخالف هستیم این کار استکبار است، برای اینکه بخواهند نسبت به اعتاب مقدسه دست اندازی کنند، ملت عراق، فقط ملت و ارتش عراق نیستند بلکه پشت این مسئله یک میلیارد و ششصد میلیون مسلمان ایستاده است.
آیت‌الله امامی‌کاشانی تاکید کرد: ارامنه هم با صلیب که به گردن داشتند می‌گفتند به زیارت امام حسین(ع) می‌رویم، بنابراین دنیای استکبار در منطقه بدانند کوچک‌ترین اساعه ادب با عکس‌العمل دنیای اسلام مواجه خواهد شد. بگذریم از چند صد نفر که فکر وهابی‌گری و افکار جاهلانه دارند و یک جا جمع شدند و پشیزی نیستند.
وی با اشاره به فتنه سال 88 اظهار داشت: سال 88 بحثی شد راجع به ریاست‌جمهوری. این یک حادثه‌ای است که در خیلی جاها پیش می‌آید، اما در این مورد بحث به اینجا بسنده نشد و به دنبال آن اطلاعیه‌ها و اعلامیه‌ها صادر شد و دشمنان هم وارد شدند و آمریکا و صهیونیست‌ها حمایت کردند و یک مسئله جزیی به فتنه در سراسر کشور تبدیل شد.
خطیب نمازجمعه امروز تهران تاکید کرد: کاری که در داخل شد طمع بیگانه را نسبت به نظام متوجه کرد و در این طمع تنها راه، کاری بود که ملت هوشیار و بصیر در 9 دی انجام دادند و در سراسر کشور در برابر این توطئه اقدام کردند و دشمن را به جای خود نشاندند و دشمن فهمید نمی‌تواند با این شیطنت‌ها نسبت به نظام و مقام ولایت که کشور را نگه داشته، اساعه ادب کند.
وی افزود: این انسجام کشور مهم و ارزنده است، اینکه جامعه با یک پیکر و یک نقطه به نام ولایت که در کانون این اجتماع است، پیش می‌رود خیلی ارزش دارد و این تراکم و انسجام و استحکام در تمام مسائل سیاسی و اجتماعی و اقتصادی اثر دارد.
آیت‌الله امامی‌کاشانی در مورد راهپیمایی و اجتماع بزرگ اربعین حسینی (ع)، گفت: این 20 میلیون که آمار نشان داد، یک جمعیت اندک از دل‌های جهان اسلام است که امروز یک میلیارد و ششصد میلیون مسلمان وجود دارد و همه از سنی و شیعه، حب به اهل‌بیت(ع) دارند و در همین کاظمین دیده‌ایم که خداوند را به جوادالائمه سوگند می‌دهند و این یک علاقه است.
وی افزود: استکبار و آنها که طراحی می‌کنند باید بدانند که اگر فکر می‌کنند داعش را می‌زایند و بعد خود می‌گویند ما با آنها مخالف هستیم، این کار استکبار برای این است که نسبت به اعتاب مقدسه دست اندازی کنند، ملت عراق، فقط ملت و ارتش عراق نیستند بلکه پشت این مسئله یک میلیارد و ششصد میلیون مسلمان ایستاده است.
آیت‌الله امامی‌کاشانی تاکید کرد: ارامنه هم با صلیب که به گردن داشتند می‌گفتند به زیارت امام‌حسین(ع) می‌رویم، بنابراین دنیای استکبار در منطقه بدانند، کوچکترین اساعه ادب با عکس‌العمل دنیای اسلام مواجه خواهد شد. بگذریم از چندصدنفر که فکر وهابی‌گری و افکار جاهلانه دارند و یکجا جمع شدند و پشیزی نیستند.
امام‌جمعه موقت تهران با اشاره به نامه وزیر امور خارجه کشورمان به وزرای خارجه جهان در خصوص تبیین مواضع ما در برابر 5+1، اظهار داشت: ما باید توجه کنیم که از حقوق‌مان کوتاه نمی‌آییم و آنها باید بدانند که طبق فتوای مقام معظم رهبری و سیره امام راحل، نسبتی که به ما در مورد ساخت سلاح اتمی می‌دهند دروغ است و لذا هر اشکالی در مذاکرات ایران با 1+5 ایجاد شود، تمام مسئولیت آن بر عهده خود 1+5 است نه بر عهده ایران و این نکته‌ای مهم است.
آیت‌الله امامی‌کاشانی با اشاره به برگزاری رزمایش محمدرسول‌الله (ص) تصریح کرد: پیام این رزمایش بزرگ که ارتش و سپاه باهم در آن حضور یافتند، امنیت در منطقه است و این حرکتی مفید برای منطقه است و تاکید دارد که بیگانه نمی‌تواند بر منطقه دست‌اندازی کند.
خطیب موقت نمازجمعه تهران ضمن اشاره به سالروز حفاظت هواپیمایی سپاه پاسداران طبق فرمان امام راحل، بیان داشت: از وقتی حفاظت بر عهده سپاه پاسداران گذاشته شد، سپاه در همه امور موفق بود و یک مورد هواپیماربایی و حادثه پیش نیامد.
آیت‌الله امامی‌کاشانی ضمن بزرگداشت مقام مرحوم آیت‌الله غیوری با اشاره به حدیثی از امام علی (ع)، گفت: آیت‌الله غیوری اگر پولی داشت در راه خدا می‌داد و نداشت هم نه نمی‌گفت، قرض می‌کرد و به مردم کمک می‌کرد و تبعید او هم به خاطر این بود که به خانواده زندانیان کمک کرد. امام مجتبی(ع) فرمود کسی که پولی دارد این پول را در راه خدا بخشش کند و خمس و زکات بدهد و اگرنه، آن پول به صورت چاه می‌شود برای او فقر عجیبی حاکم می شود.
وی با اشاره به اهمیت مسئله وقف، خاطرنشان کرد: کسانی که مال وقف را تصرف کردند بدانید باید با تولیت وقف هماهنگ باشید و حق ندارید وقف را در دست بگیرید و کسانی که در وقف خیانت می‌کنند بدانند که در حدیثی درباره متصرف موقوفات تاکید شده است که اول چیزی که از دست مومن گرفته می‌شود، امانت است و آخرین چیز هم نماز است.
خطیب نمازجمعه امروز تهران با اشاره به امید و یاس نسبت به رحمت خداوند، گفت: در قرآن کریم در سوره انبیاء در مورد انسان‌های پاک می‌فرماید انسان‌هایی هستند که ما را می‌خوانند و به ما توجه دارند، رجاء و بالاتر از رجاء دارند و نه تنها با قلب، بلکه در عمل به خداوند امید دارند.
وی افزود: فرار از گناه یک زمینه ای دارد و آن نفس عماره است، شخص راغب کسی است که به رحمت خداوند چشم دارد و دیگری هم کسی است که مراقب است که نفس عماره بر او مسلط نشود و به گناه دست دراز نکند، کسی که یاس دارد، به خیرها و به گناه توجه ندارد و مایوس می‌شود و از هرکاری دست برمی‌دارد و افرادی به مواد مخدر دست می‌زنند به‌خاطر همین یاس از رسیدن به کمال است و این یاس است که زندگی را متلاشی می‌کند، انسان را به حقوق مردم بی‌توجه می‌کند و انسان از کمال مایوس می‌شود.
آیت‌الله امامی‌کاشانی ادامه داد: امید یک حقیقتی است برای رسیدن به خدا و دو بال دارد، یک بال رجا و یک بال خوف از خدا، اسلام برای اینکه انسان مبادا در خوف خدا بماند و ناامید شود یعنی بگوید جای ما جهنم است و آب از سرما گذشته است، لذا خداوند هم رجا را بر خوف ترجیح داده است، این دو باهم در عین حال باید طوری باشد که رجا بر خوف غالب شود.
وی ضمن تبریک به جهان مسیحیت به مناسبت فرا رسیدن میلاد حضرت عیسی (ع)، گفت: امام صادق(ع) می‌فرماید که حضرت عیسی(ع) دو نفر از اصحاب را برای تبیین انجیل فرستادند، این دو تبلیغ کردند و وقتی برگشتند مشاهده شد که یکی لاغر و رنگش زرد شده و دیگری حال شادی دارد و ایشان به آن کسی که لاغر شده بود فرمود که چه شده که تو را اینطور می‌بینم؛ او پاسخ داد: خوف از خداوند نگذاشته من راحت بخوابم. حضرت عیسی (ع) از دیگری پرسید که چه شده است که تو اینطور با نشاط هستی؟ و او پاسخ داد که من حسن‌ظن به خدا دارم که خداوند به من جزای خیر می‌دهد، عیسی (ع) فرمود این مبلغ خوبی است چون مردم را امیدوار کرده است.
خطیب نمازجمعه امروز تهران ادامه داد: در حدیث دیگری آمده است که حضرت یحیی، پیامبر خدا و اخرین انبیای بنی‌اسرائیل که قرآ ن از او تجلیل کرده وقتی که عیسی به نبوت وارد شد و تورات منسوخ شد روزی در راه به حضرت عیسی(ع) رسید و حضرت مسیح (ع) با او تبسم کرد و گرم گرفت. حضرت یحیی(ع) به او گفت که چه شده که انقدر در لحوی و شادمانی؟ این چه برخوردی است؟، حضرت عیسی هم گفت: من هم تو را چنین عبوس می‌بینم، همچون آدم‌های مایوس از رحمت خداوند هستی؟ و هر دو گفتند ما درست می‌گوییم. اما خداوند وحی فرستاد و فرمود: هرکدام که برخوردتان خوب است و گشاده‌روترید است برای من محبوب‌ترید و لذا حق با حضرت مسیح (ع) بود و در نتیجه سیر به کمال دو بال دارد یکی خوف و یکی رجا، که بال رجا غالب است.
آیت‌الله امامی‌کاشانی همچنین در خطبه‌ اول امروز نمازجمعه تهران بر لزوم تقویت امید در مراکز علمی و آموزشی و دانشگاه‌های کشور و کاشتن بذر امید در دل جوانان پیگیر دانش‌اندوزی تاکید کرد.
انتهای پیام/
 

 

اخبار مرتبط

اطلاعیه سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص تعرض به هواپیمای ایرانی

موانع و نتایج فسادستیزی از دیدگاه رهبر انقلاب

نصرالله: سیاست تحریم و محاصره آمریکا علیه لبنان، حزب‌الله را قدرتمندتر خواهد کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha