تحلیل میرسلیم از ‌‌فتنه 88 :

سران فتنه دستاوردهای نظام را لگدمال کردند / ادعای تقلب بدون مدرک بود / جرم موسوی و کروبی قابل گذشت نیست

سران فتنه دستاوردهای نظام را لگدمال کردند / ادعای تقلب بدون مدرک بود / جرم موسوی و کروبی قابل گذشت نیست
به گزارش«سراج24» سید مصطفی میرسلیم در حاشیه سفر خود به گیلان با مروری به حوادث فتنه 88 اظهار کرد: تخریب‌های خیابانی، آتش‌سوزی، هتک حرمت به مردم و... موجب طغیان مردم علیه سران فتنه شد.
 
وی با بیان اینکه هر کس دلبستگی و علاقه‌مندی به دستاوردهای نظام داشت وارد صحنه شد، تصریح کرد: مردم در مقابل افرادی که دستاوردهای آنها را لگدمال کرده بود به پا خاستند.
 
‌9 دی نقطه اوج دفاع مردم از انقلاب اسلامی بود
 
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام 9 دی را نقطه اوج حرکت مردم در مقابل فتنه و دفاع جانانه از انقلاب اسلامی دانست و ادامه داد: حماسه 9 دی اثبات کرد که مردم پیرو ولایت فقیه و خواهان ارزش‌های نظام اسلامی هستند.
 
وی با بیان اینکه حضور مردم در حماسه 9 دی به یک گروه خاصی وابسته نبود، تصریح کرد: این حرکت مردمی بود.
 
میرسلیم مردم را پشتوانه قوی برای نظام اسلامی خواند و خاطرنشان کرد: مردم هرگز اجازه نمی‌دهند ارزش‌های نظام توسط عده‌ای تضعیف شود.
 
وی حماسه 9 دی را سرمشق برای آیندگان خواند و گفت: هر کس فکر منفی داشته باشد باید بداند که این حرکت‌ها ثمربخش نیست و باید از تجربه‌ها درس بگیرند.
 
عضو مجمع تشخیص مصحلت نظام حماسه 9 دی را نقطه اوج صبر و تحمل مردم خواند و افزود: مردم اجازه نمی‌دهد توطئه‌ها علیه نظام به ثمر بنشیند.
 
راه موسوی و کروبی در قواره نظام نبود
 
وی درباره برخی اظهارات مبنی از حصر بیرون آوردن موسوی و کروبی تصریح کرد: نسبت به این دو نفر نصیحت‌های زیادی صورت گرفت و مرحوم عسکراولادی در سال 88 و 92 اقدام‌هایی را برای نشان دادن راه درست به آنها انجام داد.
 
میرسلیم با تصریح بر اینکه خامی و بی‌دقتی سیاسی موسوی و کروبی آنها را وارد چنین معرکه‌ای کرد، یادآور شد: این افراد می‌توانستند در چارچوب نظام کار کنند و هر گونه تبلیغ سیاسی را در این راستا انجام دهند و نتیجه انتخابات را بپذیرند و دوباره دوره بعد انتخابات وارد صحنه شوند.
 
وی با بیان اینکه راه موسوی و کروبی در قواره نظام نبود، اضافه کرد: آنها بدون هیچ ساختار و مدرکی موضوع تقلب در انتخابات را مطرح و بر آن پافشاری کردند.
 
عضو تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: آنها در مقابل این حرکت خشم مردم را برانگیختند و تصمیم نظام حفاظت از جان آنها بود زیرا احتمال داشت برخی‌ها بر اثر خشم و ناراحتی به آنها حمله‌ور شوند و اکنون نیز بسیاری از مردم خشمگین هستند.
 
تکلیف سران فتنه باید در دادگاه مشخص شود
 
وی با تاکید بر اینکه تکلیف سران فتنه باید با محاکمه مشخص شود، گفت: این امر در اختیار مقامات ارشد کشور است.
 
میرسلیم اظهار کرد: جرم سران فتنه ساده نیست و تهمت و توهین به امام راحل و نظام اسلامی اقدامی خسارت‌بار بوده که قابل گذشت نیست.
 
وی با اشاره به اینکه تاکنون نظام اسلامی عطوفت نشان داده است، خاطرنشان کرد: با عطوفت نظام اگر سران فتنه توبه کنند پذیرفته می‌شوند اما به این معنا نیست که آثار خیانت آنها پاک می‌شود و تمام خیانت‌های آنها به ثبت رسیده است.
 
این مسئول متذکر شد: تمام حرکت‌های نظام دوستانه است و مهر محکومیت بر پیشانی سران فتنه نقش بسته و دادگاه باید به وضعیت آنها رسیدگی کند.
 
وی با تاکید بر اینکه از حصر بیرون آوردن موسوی و کروبی جامعه را به مخاطره می‌اندازد، یادآور شد: از حصر بیرون آمدن آنها مانند حرکت در تاریکی و ابهام است و هر حرکتی باید سنجیده انجام شود.
 
میرسلیم با بیان اینکه کارهای بزرگ‌تری در کشور وجود دارد که باید به آنها پرداخته شود، متذکر شد: نباید درگیر این مسایل و حرکات فرعی و کم‌اهمیت شویم که خوشایند نظام نیست.
منبع:فارس
انتهای پیام/
 

اخبار مرتبط

اطلاعیه سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص تعرض به هواپیمای ایرانی

موانع و نتایج فسادستیزی از دیدگاه رهبر انقلاب

نصرالله: سیاست تحریم و محاصره آمریکا علیه لبنان، حزب‌الله را قدرتمندتر خواهد کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha