کشف راز سناریوی اسیدپاشی مرزداران

کشف راز سناریوی اسیدپاشی مرزداران

به گزارش سراج24، زن جوانی که برای رهایی از مزاحمت‌های تلفنی یک مرد اقدام به اجرای سناریوی اسیدپاشی کرده بود، در دام خود گرفتار شد. 


ساعت 11 یکشنبه گذشته -23 آذرماه سال‌جاری- حادثه اسیدپاشی در خیابان مرزداران- خیابان سازمان آب- روبه‌روی پارک پرند به کلانتری 139 مرزداران گزارش شد. بلافاصله به دستور قاضی حسین‌پور، بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه27 تهران، پرونده جهت اقدامات ویژه در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. 

زن 27 ساله که مدعی اسیدپاشی روی خودرو 206 خود شده بود، پس‌ از حضور دراداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «کنار خیابان توقف کرده ‌بودم و با تلفن همراه در حال صحبت کردن بودم، یک موتورسیکلت با دو سرنشین ازکنار ماشینم عبور کرده و ناگهان ترک نشین موتور اقدام به پرت کردن یک قوطی به سمت خودرو‌ام‌کرد. خوشبختانه به واسطه بالا بودن شیشه ماشین محتویات قوطی به داخل ماشین نفوذ نکرد. هر دو سرنشین موتورسیکلت کلاه‌ایمنی به سر داشتند و من موفق به شناسایی چهره آنان نشدم، زمانی که ازماشین پیاده‌شدم، متوجه شدم که بطری پرتاب شده به سمت شیشه سمت راننده حاوی اسید است که بلافاصله موضوع را به 110 اطلاع دادم.» 

وی در ادامه به کارآگاهان گفت: «از چندی پیش فرد ناشناسی از طریق تماس‌های تلفنی مدام برای من ایجاد مزاحمت و تهدید می کردکه خودرو مرا آتش خواهد زد و روی صورتم نیز اسید می‌پاشد، این شخص چندی پیش تهدید خود مبنی بر آتش زدن خودرو را عملی کرد و خساراتی به خودرو‌ام وارد کرد. مدتی از تهدید‌های این شخص خبری نبود تا اینکه مجدداًٌ مزاحمت ها و تهدیدها آغاز شد واین‌بار فرد ناشناس مرا به اسیدپاشی تهدید کرد. احتمال می‌دهم که اسیدپاشی نیز توسط همین شخص ناشناس صورت گرفته باشد.» 

کارآگاهان با انجام اقدام‌های پلیسی موفق به دستگیری جوانی 25 ساله به‌نام «سعید» در منطقه خلیج شدند. 

«سعید» در بازجویی‌های نخست منکر هرگونه اقدام به ایجاد مزاحمت برای شاکی و همچنین حریق عمدی خودرو 206 وی شد اما درادامه و با توجه به دلایل و مدارک به‌دست آمده از داخل خانه‌اش به ناچار لب به اعتراف گشود و گفت که به‌دلیل جواب منفی شاکی به پیشنهاد ازدواجش اقدام به ایجادمزاحمت و در نهایت آتش‌زدن خودرو شاکیه کرده است. 

سعید در اعترافات خود به کارآگاهان گفت: «حدوداً یک سال پیش به‌واسطه ارتباط کاری که با وی پیدا کرده بودم، به‌او علاقه‌مند شدم و تصمیم گرفتم با او ازدواج کنم اما او با پیشنهاد ازدواج من مخالفت کرد و همین موضوع انگیزه ایجاد مزاحمت و آتش زدن خودرو وی شد.»سعید درادامه اعتراف‌های خود منکر هرگونه اقدام به اسیدپاشی شد و اعلام کرد هیچ‌گونه اقدامی در خصوص اسیدپاشی نکرده و ازاین موضوع بی‌اطلاع است. 

سناریوی اسیدپاشی 

با توجه به تحقیقات گسترده پلیس و بررسی اظهارات متهم پرونده حریق خودرو، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که سعید هیچ‌گونه نقش و مشارکتی در پرونده اسیدپاشی نداشته است، لذا در ادامه رسیدگی به پرونده اسیدپاشی، ‌تحقیقات از شاکی در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت. 
با انجام تحقیقات گسترده، سرانجام زن جوان به طراحی سناریوی  اسیدپاشی و اجرای آن توسط خودش اعتراف کرد.

وی به کارآگاهان گفت: «زمانی‌که تهدیدهای فرد ناشناس در خصوص اسیدپاشی آغاز شد، ترسیده بودم که این بار نیز همانند تهدید به آتش‌زدن خودرو این شخص اقدام به عملی کردن تهدید خود کند. به‌همین علت و با اطلاع از حساسیت ایجاد شده در خصوص موضوع اسیدپاشی تصمیم گرفتم با طرح دروغین موضوع اسیدپاشی، توجه پلیس را به موضوع جلب کنم.» 

متهم درخصوص نحوه اجرای سناریوی اسیدپاشی، به کارآگاهان گفت: «با خرید اسید به محله خلوتی در منطقه مرزداران رفته و در خلوتی خیابان اقدام به ایجاد صحنه اسیدپاشی روی خودرو 206 خودکردم، پس از آن با پلیس تماس گرفته و مدعی شدم که سرنشینان یک دستگاه موتورسیکلت اقدام به اسیدپاشی کرده و از محل متواری شده‌اند.»

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی‌زاده، معاون مبارزه ‌با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: «با توجه به اعتراف متهم پرونده حریق خودرو، قرار قانونی برای این متهم صادر و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.»سرهنگ حاجی‌زاده در خصوص صدور قرار قانونی برای شاکی پرونده اسید‌پاشی نیز افزود: «با توجه به اعتراف صریح متهم در خصوص طرح شکایت دروغین در پرونده اسید پاشی از سوی مقام قضایی قرار قانونی برای این شخص نیزصادر شد.» 

منبع: ایران

اخبار مرتبط

کشور ما پتانسیل جمعیت بالاتر را دارد

بازدید آیت‌الله محمدی‌لائینی از بزرگ‌ترین مرکز پرورش ماهیان خاویاری

محبوبیت اجتماعی ناجا، تجلی موفقیت پلیس در ایجاد امنیت پایدار اجتماعی

0 نظر

ارسال نظر

capcha