خالد مشعل:

تاثیر عوامل خارجی بر آشتی ملی فلسطین

تاثیر عوامل خارجی بر آشتی ملی فلسطین

به گزارش سراج24عخالد مشعل رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در گفتگو با روزنامه الرساله اظهار داشت: روند آشتی ملی با جنبش فتح به دشواری پیش می رود اما این روند هرگز قطع نشده است.

وی خاطرنشان کرد: عامل خارجی در شکست آشتی ملی فلسطین یک عامل اساسی است، عامل اسرائیل و شروط کمیته چهارجانبه و دخالت های خارجی و بین الملل و متاسفانه دخالت های منطقه ای در این رابطه یک عامل اساسی است.

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس درباره رابطه با ایران نیز گفت: متاسفانه رسانه ها درباره موضوع رابطه میان حماس و ایران مسائل نادرستی را مطرح کرده اند گویی که این رابطه نیازمند معالجه است در حالی که اینطور نیست. در مورد ایران ما قطع رابطه نداشته ایم و تاریخ طولانی در رابطه با ایران در زمینه مقاومت در برابر اشغالگران داشته ایم.

وی با بیان این مطلب افزود: ما طی سال های زیادی از طرف ایران مورد حمایت مالی بودیم. درباره سوریه با یکدیگر اختلاف نظر داشتیم و اگر این مسئله در برخی زمینه ها تاثیرگذار بود اما منجر به قطع روابط نشد.

خالد مشعل گفت: سفر اخیر هیئتی از جنبش حماس به ایران در راستای توسعه روابط صورت گرفت اما سفر من به ایران در زمان مناسب انجام خواهد شد.

منبع:مهر

اخبار مرتبط

ایوانکا ترامپ: برای آینده ائتلاف دعا می‌کنیم

آغاز مراسم مقدماتی انتقال سفارت به قدس

پیامدهای خروج آمریکا از برجام از زبان فرانسه

0 نظر

ارسال نظر

capcha