اعطای یک جایزه حقوق بشری به بحرین!

اعطای یک جایزه حقوق بشری به بحرین!

به گزارش سراج24،سازمان مدافع حقوق بشر "فرانت لاین دفندرز"، اقدام مقامات رژیم حاکم بحرین را در سرکوب مدافعان حقوق بشر و مخالفان و بازداشت و محاکمه آنها را محکوم کرد.
این سازمان با صدور بیانیه ای از اقدام نمایندگی اتحادیه اروپا در ریاض در اعطای جایزه "شاو" برای تقویت حقوق بشر در منطقه خلیج فارس در سال 2014 به موسسه ملی حقوق بشر وابسته به وزارت کشور بحرین انتقاد و اعلام کرد، این جایزه درحالی به این مؤسسه داده شده است که مدافعان حقوق بشر و مخالفان بحرینی همچنان در معرض تهدید و بازداشت قرار دارند.
این سازمان از حکم زندان زینب الخواجه فعال سیاسی بحرینی اظهار نگرانی کرد و از مقامات رژیم حاکم بحرین خواست این حکم را لغو کنند. فرانت لاین دفندرز همچنین درباره شیوه های ارعاب و تهدید مخالفان در بحرین اظهار نگرانی کرد.
دادگاهی در بحرین با صدور حکمی زینب الخواجه فعال بحرینی را به اتهام اهانت به پادشاه این کشور به سه سال حبس و پرداخت جریمه‌ای به مبلغ سه هزار دینار (معادل 7 هزار و 950 دلار) محکوم کرد.
زینب الخواجه دخترعبدالهادی الخواجه یک فعال زندانی است و مریم خواهر کوچکترش که نایب رئیس مرکز حقوق بشر بحرین است روز دوشنبه به جرم حمله به دو مامور پلیس غیابا محکوم به زندان شده است.

منبع: العالم

اخبار مرتبط

سالروز انقلاب هم خونین شد

الدیهی: دولت بحرین با صدور احکام اعدام نمی‌تواند اراده ملت را بشکند

حکم اعدام ۶ جوان شیعه بحرینی صادر شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha