«جهل مرکب» مستند می‌شود

«جهل مرکب» مستند می‌شود

به گزارش سراج24،این مجموعه مستند از 9 آذرماه در تهران ضبط خود را آغاز کرد و به مبحث وهابیت، از پیدایش تا امروز می پردازد. تمامی استادان و کارشناسانی که در این مجموعه با آنها گفتگو می‌شود، اهل سنت هستند که به تحلیل، چگونگی پیدایش و رد این فرقه ساخته صهیونیسم می‌پردازد.

در این مجموعه مستند با علمای برجسته اسلامی و استادان دانشگاهی در رشته های روانشناسی، جامعه شناسی، تاریخ، علوم سیاسی و ارتباطات در استانهای سیستان و بلوچستان، کردستان، آذربایجان غربی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، بوشهر، فارس، گلستان و هرمزگان گفتگوهایی پیرامون این موضوع صورت می گیرد.  

همچنین بازسازی خاطرات همفر (کارگزار و نماینده وزارت مستعمرات انگلستان در کشورهای اسلامی در سالهای پیدایش تفکر وهابیت و محمد بن عبد الوهاب) نقطه اتصال بخش های مختلف این مجموعه است.

مجموعه مستند «جهل مرکب» مقدمه تولید مجموعه «سراب دیروز، جهل امروز» خواهد بود که به تحلیل علمی، پژوهشی و ریشه ای مذاهب نوپدید استکباری از جمله وهابیت، بهاییت، قادیانی و غیره می‌پردازد.  پژوهش این مجموعه توسط گروهی از پژوهشگران ارشد به سرپرستی محمود علی‌پور در حال انجام است.

تولید مجموعه مستند «جهل مرکب» توسط موسسه فرهنگی هنری «خورشید هشتم» طبق برنامه ریزی‌های انجام شده تا نیمه نخست اسفندماه سال جاری در شهرهای مختلف ایران به پایان می رسد و برای پخش از سیمای جمهوری اسلامی ایران ارائه خواهد شد.

منبع:مهر

اخبار مرتبط

متفکری که سه دهه قبل از «روز نکبت» هشدار تولد اسرائیل را داده بود

صهیونیسم ادبی مقدم بر صهیونیسم سیاسی است

طبق وعده «إِنْ عُدْتُمْ عُدْنَا» حضور صهیونیست‌ها در منطقه زمینه نابودی آنهاست

0 نظر

ارسال نظر

capcha