حمله معترضان با بمب آتش زا به مقر پلیس استکهلم

حمله معترضان با بمب آتش زا به مقر پلیس استکهلم

به گزارش سراج24، ناآرامی‌های شب گذشته در حالی در منطقه "راگسود" در جنوب استکهلم به وقوع پیوسته است که آشوب و ناآرامی‌های ماه می سال گذشته در منطقه "هاسبی" و سایر مناطق حومه استکهلم موجب به آتش کشیده شدن صدها خودرو خودرو شده بود.

بر اساس این گزارش، اعتراضات سوئد پس از درگیری پلیس با مهاجران و کشته شدن یک مهاجر پرتغالی به دست پلیس تشدید شده است.

سخنگوی پلیس سوئد تاکید کرد که هنوز خیلی زود است که در خصوص عاملان اصلی آشوب ها و ناآرامی های شب گذشته اظهار نظر کنیم ولی 4 نفر از 11 بازداشت شده کمتر از 18 سال سن دارند.

وی در ادامه افزود: چیزی که در این خصوص کاملا غیر عادی است آن است که ظاهرا چیزی از قبل برنامه ریزی و طراحی شده است. بمب های آتش زا و سنگ پیش از آنکه نیروهای پلیس به این منطقه برسند آماده شده بود و حدود 30 نفر از معترضان در حالی که چهره های خود را پوشانده بودند در محل حضور داشتند.

ظاهرا کسی در این درگیری ها زخمی نشده ولی 10 دستگاه خودرو به آتش کشیده شده است. به خودروهای پلیس نیز آسیب وارد شده و یک مامور پلیس نیز مجروح شده است.

منطقه راگسود نیز مانند هاسبی جمهیت مهاجر زیادی دارد و تشدید خشونت ها در حومه های مهاجرنشین می تواند به پیروزی راستگرایان افراطی در انتخابات زودرس سوئد کمک کند. راستگرایان افراطی مخالف سیاست های مهاجرتی دولت سوئد هستند. این انتخابات قرار است مارس سال آینده برگزار شود.

منبع: رویترز

اخبار مرتبط

دونالد ترامپ، معترضان کالیفرنیا را «اراذل و اوباش» خواند

وزیر کشور مصر برای معترضان خط و نشان کشید

ادامه اعتراضات مردم پاریس به اصلاحات قانون کار/ ۲ پلیس زخمی شدند

0 نظر

ارسال نظر

capcha