خسروپناه در گفت و گو با «سراج 24»:

ساختار وزرات ارشاد برای تأمین دغدغه های فرهنگی رهبری کارآمد نیست/ در مهندسی ساختار فرهنگی ناتوان بوده ایم

ساختار وزرات ارشاد برای تأمین دغدغه های فرهنگی رهبری کارآمد نیست/ در مهندسی ساختار فرهنگی ناتوان بوده ایم

حجت الاسلام عبدالحسین خسروپناه پژوهشگر فلسفه دین و رئیس موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه در گفت و گو با خبرنگار سراج24 درباره مهم ترین مختصات دغدغه های فرهنگی مقام معظم رهبری، اظهار داشت: یک بخش از دغدغه های حضرت آقا  مصداقی و بخشی از آن ساختاری است.

خسروپناه در تشریح مشکلات بخش مصداقی به عرفان های سکولار و معنویت های منهای دین و شریعت اشاره کرد و ادامه داد: برخی از موسیقی های رواج یافته یا برخی عرصه های فیلم، رسانه و فضای مجازی مصادیقی است که مقام معظم رهبری بارها به آن اشاره کرده اند.

رئیس موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه، دغدغه مهم تر را مشکلات حوزه ساختاری برشمرد و تصریح کرد: ما هنوز نتوانسته ایم یک ساختار مهندسی شده فرهنگی داشته باشیم که بر اساس آن سیر فرهنگی اسلامی، روند صعودی پیدا کند.

وی در عین حال با تاکید بر اینکه تلاش های زیادی در این زمینه انجام می شود، به تاثیر گذاری هیئات مذهبی و مراکز و نهادهای مختلف مردمی اشاره کرد.

خسروپناه درباره اینکه چرا مقام معظم رهبری تا این حد صریح از وضعیت فرهنگی در دولت یازدهم ابراز نگرانی کردند، اظهار داشت:  رهبری مکرراً از ناتو و تهاجم قرهنگی ابراز نگرانی کردند و فرمودند اگر به این مسائل توجه نشود جامعه دچار آسیب جدی خواهید شد.

رئیس موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی یک انقلاب فرهنگی است، افزود: اگر به فرهنگ ما آسیب وارد شود، اصل انقلاب آسیب می بیند.

وی در پاسخ به این سوال که وزارت ارشاد تاکنون چقدر توانسته مطالبات فرهنگی رهبری را محقق کند گفت: یکی از مشکلات وزارت ارشاد در همه دولت ها ساختار این وزارتخانه است که برای تامین این دغدغه های فرهنگی کارآمد نیست.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

اندیشه مقام معظم رهبری استمرار اندیشه حضرت امام خمینی (ره) است

ضعف فکری در جبهه فرهنگی انقلاب تهدید جدی به شمار می‌آید

حفظ کرامت، عزت، امنیت و پرداخت دیه شرط ایران برای اعزام حجاج است/ در هیچ بخشی از وزارت ارشاد مدیر دو تابعیتی نداریم

0 نظر

ارسال نظر

capcha