تقدیر آیت‌الله صافی از آیت‌الله سیستانی

تقدیر آیت‌الله صافی از آیت‌الله سیستانی

به گزارش سراج24،نیکلای ملادنوف، نماینده ویژه دبیر کلّ سازمان ملل متحد در امور عراق با حضور در بیت حضرت آیت الله صافی گلپایگانی با وی دیدار کرد.

حضرت آیت الله صافی نیز با تشکر از وی، توصیه های مهمّی به ایشان ارائه کرد و با اشاره به وجود انسجام قوی بین ملت ایران و عراق گفت: انسجام و اتحادی که بین ملّت ایران و عراق وجود دارد، از ابتدا بوده؛ هنوز هم وجود دارد و در آینده هم خواهد بود. ما و مردم عراق با هم هستیم.

این مرجع تقلید در بخشی از بیانات خود با اشاره به فتنه داعش بیان داشت: فتنه ای که به واسطه گروه داعش ایجاد شده است نه تنها برای عراق بلکه برای همه کشورهای جهان و همه ملّت ها خطرناک است و در صورتی که این وضعیت ادامه پیدا کند، تمام دنیا گرفتار آن خواهند شد؛ لذا لازم است جهانیان در مقابل این گروه خطرناک دور از شئون انسانیت، موضع محکمی بگیرند.

وی در پاسخ به ملادنوف درباره چگونگی ایجاد اتّحاد بین قبایل عراق افزود: بین مردم و قبایل عراقی از ابتدا، اتحاد وجود داشته است؛ فقط داعش و حامیان و مسبّبان آنها سبب بروز این وقایع شده که با از بین رفتن اینها، وضعیت به قبل برخواهد گشت.

حضرت آیت الله صافی ضمن تقدیر از مواضع حکیمانه حضرت آیت الله سیستانی خاطرنشان کرد: شما ملاحظه کردید که چطور حضرت آیت الله سیستانی همه را به اتّحاد و همبستگی دعوت کردند و ملّت عراق هم دور محور ایشان جمع شدند. اصلاً اهتمام علما و روحانیت به حفظ اتّحاد و اجتناب از هر گونه اختلافی است که موجب فساد گردد.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم در ادامه با اشاره به تعالیم و دستورات اسلام عنوان کرد: ما خیر تمام مردم دنیا را می خواهیم و همگان را به صلح و آرامش و همزیستی در کنار هم در جهانی دور از خشونت و ظلم و فساد دعوت می کنیم.

این مرجع تقلید با اشاره به سخنان نماینده دبیر کل سازمان ملل نسبت به وجود آوارگان عراقی خاطرنشان کرد: ما بیشتر از آنچه در تصوّر است با آنان همکاری می کنیم و اهتمام داریم تا خدمات بهتری به آنها انجام شود. این کار وظیفه انسانی و اسلامی ماست و فرقی نمی کند که این خیرخواهی و کمک برای مردم عراق باشد و یا دیگر کشورها.

حضرت آیت الله صافی گلپایگانی در قسمت دیگری از توصیه های خود، خطاب به ملادنوف بیان داشت: شما به عنوان نماینده دبیر کل سازمان ملل از اعضای این سازمان بخواهید در مواضعی که دارند بسیار واضح و آشکار همگان را نسبت به فتنه داعش آگاه سازند و به همگان بگویند که این خطر برای تمام جهانیان است و باید با آنها مقابله نمایند و شرّ آنها را از سر مردم دنیا کوتاه کنند و در این زمینه، سازمان ملل باید به وظیفه اصلی خود عمل نماید.

در پایان این دیدار، حضرت آیت الله صافی گلپایگانی ضمن مسألت موفقیت برای ایشان در انجام مأموریت، برای رفع ظلم و ستم گروه های تکفیری و تروریستی دعا کرد.
گفتنی است، در ابتدای این ملاقات، ملادنوف با تشکر از معظم له بابت اجازه تشرّف به محضر ایشان، گزارشی از فعالیت ها و برنامه های خود در عراق ارائه نمود.

منبع: رسا

اخبار مرتبط

غدیر اقیانوس بیکرانی است که فیض جوشان آن تا بهشت جاری است

تجلیل آیت الله صافی از آثار مکتوب و فعالیت‌های فرهنگی قرآنی

اجازه ندهیم «فاطمیه» کم رنگ شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha