پیشنهاد قرائتی برای ازدواج جوانان

پیشنهاد قرائتی برای ازدواج جوانان

به گزارش سراج24،حجت‌الاسلام والمسلیمن محسن قرائتی بعد از ظهر امروز در نشست صمیمی فرهنگیان و دانشگاهیان خراسان جنوبی اظهار داشت: ارزش هر چیزی به سبب کاری است که روی آن انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه خاک زمانی ارزش پیدا می‌کند که روی آن کار شود، تصریح کرد: معلم، طلبه و استاد دانشگاه روی بشر کار می‌کنند.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم(ص) که فرمودند «من معلم مبعوث شدم،» خطاب به معلمان گفت: قدر کار خود را دانسته و آن را با حقوق مقایسه نکنید.

قرائتی با بیان اینکه دکتر بهشتی از من خواسته است تا حرفه معلمی را ادامه دهم، ادامه داد: اکنون بسیاری از دوستانم که به مقام‌های بالا دست پیدا کرده‌اند به من غبطه می‌خورند.

وی با بیان اینکه در معلمی این امر مهم است که عبد صالح ایجاد کنیم، یادآور شد: ایجاد ارتباط مخلوق با خالق از وظایف معلم است.

کتاب‌های دینی بچه‌ها را عاشق خدا کند

رئیس ستاد اقامه نماز کشوربا بیان اینکهبرای هدایت این افراد باید به روش‌‌های مختلف عمل کرد،اضافه کرد: باید فهمید پدر و مادر دانش‌آموز نماز نمی‌خوانند یا اسرار نماز را نمی‌داند و آیا در صورت نرفتن معلم به نماز او نیز از خواندن نماز امتناع می‌کند.

وی با اشاره به کتابی که اخیرا چاپ کرده است به نام "شیوه‌های تبلیغ نماز" تصریح کرد: در این کتاب بهترین راه رفتنبه سمت نماز ایجاد علاقه به خداوند عنوان شده است.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور همه چیز را نعمت خداوند دانست و یادآور شد: وقتی خداوند نعمتی را به سختی می‌دهد یا آن را می‌گیرد آن نیز لطفی از طرف پروردگار است در این رابطه خداوند پیامبر(ص) را یتیم کرد تا زمانی که به پیامبری رسید از درد یتیمان باخبر باشد.

قرائتی ادامه داد: کتاب‌های دینی ما باید به گونه‌ای باشد که وقتی بچه آن را خواند، عاشق خدا شود.

وی راه دعوت به نماز را نعمت‌شماری دانست و گفت: نماز مهندسی خداوند است و در آن 46 نخ حقوقی شناخته شده است.

ستاد ازدواج تشکیل شود

‌رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه ولایت مانند نخ است، افزود: امروز وظیفه ما سنگین‌تر شده قبل از این شیطان و شهوت وجود داشت و اکنون با وجود شبکه‌های ماهواره‌ای بچه‌ها در دست ما نیستند و تنها راه هدایت آنها ازدواج و نماز است.

قرائتی با بیان اینکه ما باید ازدواج را آسان کنیم، اضافه کرد: باید یک ستاد ازدواج در کشور تشکیل شود.

وی همسر را سومین نیاز انسان دانست و تصریح کرد: نیازهای انسان شامل اکسیژن، آب و لباس است که همسر انسان در حکم لباس برای او است و در تهران 14 هزار پیرمرد و پیرزن وجود دارند که به سبب نبود همسر به بیماری روانی دچار می‌شوند‌.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه سجده برای قرب به خداوند است، یادآور شد:محققان هم‌اکنون به این نتیجه رسیده‌اند که سجده بهترین راه برای رسیدن خون به مغز انسان است.

قرائتی با بیان اینکه ما چیزی از قرآن نفهمیده‌ایم، ادامه داد: در این رابطه حضرت علی(ع) می‌فرماید: دست هیچ بشری به قرآن نمی‌رسد.

وی با بیان اینکه ازدواج ربطی به تحصیل ندارد، گفت: باید مشکلات پیش ‌روی این امر مهم را برداشت و شهرداری برای هر منطقه سالنی برای ازدواج جوانان بگذارد.

منبع: فارس

اخبار مرتبط

زوج بشاگردی با حضور ۵ مهمان به خانه بخت رفتند

ادبیات دفاع مقدس را تمرین و مشق ندانیم

فراخوان چهارمین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان کشور منتشر شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha