در پی تفاهم‌نامه‌ای میان بهزیستی و دانشگاه شهید بهشتی؛

بیماری اوتیسم در کشور پایش شد

بیماری اوتیسم در کشور پایش شد

به گزارش سراج24،یحیی سخنگویی در نشست خبری که به مناسبت 12 آذر روز جهانی معلولان در سازمان بهزیستی برگزار شد، اظهار داشت: امسال شعار توانبخشی سازمان بهزیستی توسعه پایدار و نوید فناوری است.

وی افزود: ما از وضعیت توانبخشی مبتنی بر مراکز در سازمان بهزیستی عبور کردیم و معتقدیم معلولان نباید ایزوله شوند لذا رویکرد ما به سمت توانبخشی مبتنی بر خانواده تغییر کرده است. در رویکرد جدید خدمات کاملاً رایگان توسط مربیان آموزش دیده به معلولان ارائه می‌شود.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی تصریح کرد: سال گذشته 4 هزار و 500 مددجو و امسال 6 هزار مددجو از خدمات این طرح بهره بردند و این تعداد تا پایان سال به هفت تا 9 هزار نفر افزایش خواهد یافت.

سخنگویی عنوان کرد: یکی از علل‌ سپردن معلولان به سازمان بهزیستی از سوی خانواده‌ها هزینه مالی نگهداری آنها است و ما با طرح جدی نگهداری در منزل را به فعالیت‌ها اضافه کردیم. در این طرح مبلغ ماهیانه 100 هزار تومان برای نگهداری معلولان به خانواده‌ها داده می‌شود.

وی گفت: برای نخستین بار بودجه تجهیز وسایل کمک توانبخشی به 37 میلیون تومان افزایش یافت که تاکنون 27 میلیارد تومان آن به استان‌ها ابلاغ شده است.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی در پایان گفت: اوتیسم در کشور پایش شده است و علی رغم اینکه تا سه سال پیش فقط 14 مرکز اوتیسم در کشور داشتیم، در حال حاضر در همه استان‌ها حداقل یک مرکز اوتیسم وجود دارد.

به گزارش تسنیم، در این نشست خبری که به مناسبت روز جهانی معلولان برگزار شد، تفاهم نامه همکاری میان سازمان بهزیستی و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز به امضا رسید.

منبع:تسنیم

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

جواد فروغی شگفتی‌ساز و قهرمان المپیک شد/ اولین مدال المپیک تاریخ تیراندازی ایران

توزیع واکسن به آسانی و روانی کامل در بین مردم انجام شود/مردم خوزستان نباید دچار مشکلات باشند

رهبر معظم انقلاب نوبت دوم واکسن ایرانی کرونا را دریافت کردند

0 نظر

ارسال نظر

capcha