توضیحات آموزش و پرورش درخصوص تنبیه شدید دانش‌آموز تهرانی

توضیحات آموزش و پرورش درخصوص تنبیه شدید دانش‌آموز تهرانی

به گزارش سراج24،تنبیه بدنی دانش‌آموزیکی از دبیرستان‌های منطقه 9 شهر تهران خبری بود که امروز از سوی یکی از خبرگزاری‌ها مخابره شد.

در این خبر که به تنبیه بدنی دانش آموز 15 ساله توسط دبیر ادبیات اشاره شده، آمده است که معلم این دانش‌آموز که از همکلاسی خود پاکن درخواست کرده، با عصبانیت به سمت وی حمله ور می‌شود و با کتک (ضربه شدید پا به آلت تناسلی) و ناسزا وی را از کلاس درس به بیرون پرتاب می‌کند به طوری که قفسه سینه این دانش آموز به شدت با زمین برخورد می‌کند و این دانش‌آموز در نتیجه این تنبیه روانه بیمارستان شده است.

بنابر اظهارات مادر این دانش‌آموز شدت ضربه به حدی بوده که فرزندش قادر به نشستن نبوده و زمانی که وی را به بیمارستان می‌رساند، بلافاصله او را به اورژانس منتقل می‌کنند.

برای پیگیری بیشتر این موضوع به سراغ مسعود ثقفی سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران رفتیم.

ثقفی در این خصوص گفت:‌آموزش و پرورش قطعا با هرگونه رفتار خارج از چارچوب آئین نامه انضباطی مدارس مخالف است و با خاطیان برخورد قانونی صورت خواهد گرفت. در صورتی که دانش آموز به هر شکلی خارج از آئین نامه انضباطی مدرسه رفتار کند، میزان برخورد با دانش‌آموز در همان آئین نامه مشخص شده است و هیچ فردی اجازه تنبیه بدنی، تحقیر و توهین به دانش‌آموز را ندارد.

وی افزود: در این ماجرا تا کنون برای ما محرز شده که معلم با کتاب به سر دانش‌آموز ضربه وارد کرده است و دانش‌آموز را از کلاس درس خارج کرده است. البته تیم ارزیابی منطقه 9 در حال بررسی بیشتر این موضوع است.

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران ادامه داد: با عذرخواهی معلم، والدین دانش‌آموز رضایت داده‌اند و شکایتی صورت نگرفته است اما آموزش و پرورش در حال بررسی ابعاد دقیق‌تراین موضوع است.

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

اهدا ۱۱۵ تبلت به دانش آموزان نیازمند دره‌شهری

بازگشایی حضوری مدارس به شرط واکسیناسیون معلمان

کارنامه آموزش مجازی نمره قبولی نمی‌گیرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha