هشدار درباره بروز عرفان‌های کاذب

هشدار درباره بروز عرفان‌های کاذب

به گزارش سراج24، غلامعلی حداد عادل امروز در حاشیه همایش آموزش و پرورش از نهاد آموزشی تا فرهنگی و تربیتی در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسش تسنیم مبنی بر بروز تنبیه بدنی در مدارس کشور به ویژه در مناطق محروم و ضرورت مقابله با آسیب‌های اجتماعی، گفت: در آموزش و پرورشی که ۱۳ میلیون دانش آموز دارد بروز هر حادثه ناگوار و بدی امکان پذیر است. اما در هر صورت باید در مقوله آسیب‌های اجتماعی و روش‌های مقابله با آن در سطح مدارس کار فرهنگی بیشتری کرد.

حداد عادل در پاسخ به پرسشی در خصوص بروز عرفان‌های کاذب در سطح مدارس به ویژه دبیرستان‌های دخترانه عنوان کرد: عرفان‌های کاذب پدیده‌ای است که در جامعه پس از پیروزی انقلاب اسلامی رشد یافت و علت آن این است که در اصل نظام به معنویت تأکید می‌شود اما در کنار آن عرفان‌های کاذب مجال ظهور و بروز پیدا می‌کنند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این اتفاق در جامعه رخ داده و هشدار در خصوص آن ضروری است بنابراین باید با آموزش صحیح اخلاق و عرفان تلاش کرد تا جوانان را آگاه نمود تا بتوانند تفاوت میان عرفان حقیقی و کاذب را تشخیص دهند.

حدادعادل گفت: گزارش‌هایی در خصوص بروز عرفان‌های کاذب به شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده است و این موضوع سالها‌ست که وجود دارد.

وی در خصوص افزایش شهریه مدارس غیرانتفاعی بیان کرد: بنده خودم مدرسه دارم و دلیل گران بودن شهریه مدارس غیرانتفاعی به دلیل افزایش دستمزد و هزینه‌هاست، شکایت از بالا بودن شهریه مدارس غیرانتفاعی بجا است اما همانند شکایت از انواع گرانی‌ها است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس بیان کرد: برخی از مدارس می‌خواهند از طریق افزایش شهریه‌ها اقدام به تجارت و سرمایه‌اندوزی کنند که این اشتباه است. اما برخی مدارس نیت سوداندوزی ندارند که آنها با مشکل گرانی روبرو هستند همچنین برای بسیاری از مردم پرداخت شهریه مدارس غیرانتفاعی دشوار است.

وی در پاسخ به پرسشی درباره استیصاح وزیر آموزش و پرورش، گفت: استیضاح وزیر آموزش و پرورش در مجلس جدی نیست و امیدوارم هیچ وقت جدی نشود، بحث جمع آوری امضا همیشه وجود داشته است اما جو قالب مجلس فعلا به دنبال این موضوع نیست.

 

اخبار مرتبط

مردم سیستان به مولوی عبدالحمید "نه" گفتند

توصیه‌های خواندنی رهبر معظم انقلاب به قرارگاه اصلی فرهنگ کشور

0 نظر

ارسال نظر

capcha