بازهم پای‌روغن پالم به لبنیات باز شد

بازهم پای‌روغن پالم به لبنیات باز شد

به گزارش سراج24، محمدمهدی برومندی در خصوص طرح مجدد موضوع استفاده از روغن پالم در محصولات لبنی، گفت: داستان استفاده از روغن پالم در محصولات لبنی نیازمند یک بررسی و تحقیق و تفحص جدی است چرا که برخی از تولیدکنند گان صنایع لبنی می گویند از قبل مجوز استفاده از پالم در برخی از کالاها را دریافت کرده اند.

نماینده مردم مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد در مجلس شورای اسلامی افزود: طرح موضوع استفاده از روغن پالم در محصولات لبنی به این شکل که وزارت بهداشت اعلام می کند، از یک سو ذهن مردم و به طور کلی جامعه نسبت به امنیت غذایی را بر هم زده و مشکلاتی را ایجاد می کند و از طرف دیگر طرح این موضوع در گذشته باعث شد شیر و محصولات لبنی روی دست تولید کنندگان بماند.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس با بیان اینکه تولیدات صنایع لبنی روی دست تولید کنندگان بماند اتفاق خوبی برای تولید کشور نیست، تصریح کرد: وقتی این اتفاق می افتد و تولیدات دامداران روی دستشان می ماند ، علاوه بر ورشکستگی تولیدکنندگان و ناامیدشدنشان از چرخه تولید باعث می شود دامهای خود را راهی کشتارگاهها کنند و ظرف مدت کوتاهی با کمبود شیر و محصولات لبنی مواجه شویم.

این نماینده مردم در مجلس نهم تصریح کرد: بر این اساس مردم باید شیر خشک چینی استفاده کنند که این مورد هم مشکلات خاص خود را دارد لذا در مجلس و دولت با بحث استفاده از روغن پالم در صنایع لبنی باید یک برخورد منطق، دقیق و کارشناسی صورت گیرد.

برومندی با تاکید بر حفظ امینت غدایی کشور و مردم گفت: موضوع استفاده از روغن پالم در محصولات لبنی باید به گونه ای مدیریت شود که تولید کنندگان ما آسیب نبینند چرا که در حال حاضر برخی از تولید کنندگان می گویند ما مجوزهای لازم برای استفاده از روغن پالم در برخی از محصولات را قبلا دریافت کرده ایم و این تضاد باید شفاف سازی شود.

وی گفت: پیشنهاد ما درهیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس به عنوان وظیفه نظارتی این است از وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که این موضوع را مطرح کرده برای حضور در کمیسیون دعوت کنیم تا توضیحات فنی را برای نمایندگان ارائه کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم در پاسخ به این سوال که با توجه به بررسی موضوع استفاده از روغن پالم در صنایع لبنی از سوی مجلس آیا طرح دوباره این مسئله قابل قبول است، گفت: این نحوه طرح موضوع درست نیست و باید اگر کسانی تخلف کرده اند نام و برند آنها را به مردم معرفی وبا متخلفان برخورد قضایی و قانونی صورت گیرد تا زمینه های بروز تخلف در جامعه کمتر شود.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: وظیفه مجلس نظارت و تعیین تکلیف در این رابطه و ارائه گزارش به دستگاه قضا است و اگر تخلفی وجود دارد باید برخورد جدیتری با این موارد صورت گیرد.

منبع:خانه ملت

اخبار مرتبط

بازگشایی حضوری مدارس به شرط واکسیناسیون معلمان

حمایت از فرزندآوری

رتبه بندی ها باید ضابطه مند باشد/طی 10 سال گذشته هیچ اقدامی برای نظام رتبه بندی انجام نشده است

0 نظر

ارسال نظر

capcha