CNN:احتمال توافق هسته‌ای در دقیقه 90

CNN:احتمال توافق هسته‌ای در دقیقه 90

به گزارش سراج24، سی‌ان‌ان در گزارشی با اشاره اینکه گفت‌وگوها میان ایران و 5+1 در مرحله حساسی قرار داد تاکید کرد که مذاکرات نوید بخش است اما رسید به توافق تا پایان ضرب‌الاجل بعید است.

سی‌ان‌ان با بیان اینکه شانس رسیدن به توافق در موعد مقرر شده(24 نوامبر-3 آذر) از نظر دیپلمات‌های غربی در بهترین حالت 50 درصد است، تصریح کرد: علی رغم این به نظر می‌رسد که دستیابی به موفقیت برای رسیدن به توافق در موعد مقرر بسیار بعید است.

این شبکه تلویزیونی آمریکایی در ادامه با اشاره به اینکه احتمال رسیدن به یک توافق کلی در موعد مقرر و ادامه مذاکرات در آینده بر سر جزئیات وجود دارد، تاکید کرد که تاکنون هیچکس درباره چشم انداز ادامه مذاکرات سخنی به میان نیاورده است.

سی‌ان‌ان در ادامه از قول یک مقام آمریکایی افزود: ادامه مذاکرات بر شکست خوردن کل روند مذاکرات ارجحیت دارد.

در ادامه این گزارش، سی‌ان‌ان با اشاره به حساسیت بالای مذاکرات جاری میان ایران و 5+1 در وین از قول یک مقام عالی رتبه آمریکایی که برای اشاره به وی از ضمایر مونث استفاده می‌کرد، گزارش داد که نه ایران و نه 6 قدرت جهانی تا دقیقه 90 کف خواسته‌های خود را مطرح نمی‌کنند.

این خانم در ادامه افزود: ما در نقطه بسیار بسیار دشواری از مذاکرات هستیم، همه ما می دانیم که این تصمیمی سخت است که تا آخرین لحظه ادامه دارد.

سی‌ان‌ان در ادامه از قول یک دیپلمات دیگر غربی که نخواسته نامش فاش شود، گزارش داد: با وجود اینکه دیپلمات‌ها مواضع سرسختانه خود را اعلام می‌کنند اما احتمال غافلگیری در دقیقه نود و حصوصل توافق وجود دارد.

این دیپلمات با اشاره به اینکه توافق برنامه اقدام مشترک در لحظه پایانی حاصل شد،‌ تاکید کرد که خرگوش‌های بزرگی دفعه قبل از یک کلاه کوچک بیرون آمد و من دیگر هرگز نمی‌گویم هرگز.

منبع: فارس
 

اخبار مرتبط

واکنش وزیر دفاع آمریکا به کنگره سوچی

دولت آمریکا در آستانه تعطیلی قرار گرفت

شرمن: ترامپ فکر می‌کند اکنون زمان مناسبی برای از بین بردن برجام است

0 نظر

ارسال نظر

capcha