در بهارستان شماره 140

یادداشتهای روزانه ناصر الدین شاه قاجار برای نخستین بارمنتشر شد

یادداشتهای روزانه ناصر الدین شاه قاجار برای نخستین بارمنتشر شد

به گزارش سراج24 به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران؛ در تازه ترین ماهنامه الکترونیکی این موسسه «روزنامه قبله عالم» منتشر شد. این روزنامه در حقیقت یادداشتهای ناصرالدین شاه قاجار در سنوات مختلف است که به روز بوده و به  وقایع اتفاقیه روزمره چه جزئی و چه مهم می‌پردازد و جالب این است که هیچ نکته  کوچکی را از قلم نمی اندازد. تا کنون این یادداشتها در جایی به چاپ نرسیده و برای اولین بار است که از سوی موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران منتشر می شود .در شماره های بعدی نیز بخش های دیگر این یادداشتها ارائه خواهد شد. نقاشیهای این شاه قاجار نیز در بخش دیگری از بهارستان شماره 140 آورده شده است.

معرفی نخستین نشریه زنان در کشور به نام "دانش" که به مدیریت و صاحب امتیازی خانم دکتر کحال دختر یعقوب جدیدالاسلام همدانی در 10 رمضان سال 1328ق، در «مطبعه شرقی» منتشر شد در شماره جدید بهارستان آمده است . آلبوم تصاویر بازدید ملکه انگلیس از ایران در اسفند 1339 و تاریخچه ای از دیدار شاهان ایران با ملکه های انگلستان را در " به روایت تصویر" ملاحظه خواهید کرد. نخستین اجلاس سران کشورهای اسلامی اهداف و دستاوردهای آن نیز بخش دیگری از تازه ترین شماره نشریه الکترونیکی موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران است.
برای ورق زدن این نشریه کافی است تا به آدرس اینترنتی http://iichs.ir/p/Publication.aspx?PName=baharestan&theme=Publication سری بزنید

اخبار مرتبط

«بانوی سردار»؛ حماسه ای شورانگیز از زندگی و مبارزات یک زن دلاور بختیاری/ نمود مساله‌محوری در رسانه ملی

ارگ حکومتی که مورد توجه ناصرالدین‌شاه قاجار قرار گرفت+تصاویر

کدام زن حرمسرا کادوی ولنتاین گرفت؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha