حاج منصور ارضی:

برخی‌ها تنها در ۱۰ روز محرم به فکر آسیب‌شناسی مداحی‌ها می‌افتند

برخی‌ها تنها در ۱۰ روز محرم به فکر آسیب‌شناسی مداحی‌ها می‌افتند

به گزارش سراج24، حاج منصور ارضی صبح امروز (دوشنبه) 19 آبان‌ماه در مراسم رونمایی از 21 جلد کتاب آموزشی تخصصی مداحی که از سوی موسسه قدیم‌الاحسان گردآوری شده، گفت: ما به جای اینکه بحث آسیب‌شناسی را مطرح کنیم تا مستمسک یک عده نااهل قرار گیرد با همکاری و مشورت حوزه‌های علمیه این مجموعه کتاب‌ها را آماده کردیم و امروز به کمک و حمایت دوستان و تذکرات شما بیش از همه احتیاج داریم. 

وی افزود: اگر چنانچه دنبال آسیب هستیم اولین آسیب خود من هستم اما اگر دنبال احیای نهضت هستیم همه باید کمک کنیم زیرا نواقص زیاد است. ما تلاش کرده‌ایم در این مجموعه به بخشی از آنها بپردازیم. 

حاج منصور ارضی با بیان اینکه اساتید و محققان زیادی برای تدوین و گردآوری این مجموعه زحمت کشیده‌اند، گفت: ما دست کمک به سمت همه عزیزان دراز می‌کنیم چرا که یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری آموزش و پژوهش برای مداحان است و ما باید با همکاری هم در این مسیر گام برداریم. 

وی یادآور شد: آنهایی که فقط به دنبال آسیب‌شناسی هستند بدانند که به هر حال همه مداحان حلال و حرام می‌دانند و مطیع هستند. مداح باید مراقب زندگی‌اش باشد و جانفشانی کند. البته من دو سالی است که ساکت هستم و کاری ندارم و گیر نمی‌دهم اما همان آقایانی که گفتند ما به نظر رهبری درباره عزاداری عمل نمی‌کنیم بدانند که روزی فیلم عزاداری همان آقایان پخش شد نه فیلم ما. 

وی با تاکید بر اینکه حضرت آقا جهانی فکر می‌کنند و ما باید مطیع فرمایشات ایشان باشیم، گفت: امروز عده‌ای به دنبال طرح مباحث آسیب‌شناسی آن هم 10 روز محرم هستند و بعد از 10 روز آسیب‌شناسیشان تمام می‌شود در حالی که ما یک عمر با این دستگاه کار داریم و از نظر علما و بزرگان بهره می‌بریم.

ارضی گفت: ما باید یک کرسی در حوزه علمیه داشته باشیم تا کمک کند این راه را ادامه دهیم و کارشناس تربیت کنیم تا خود مداحان ما کارشناس و سخنران باشند. 

وی افزود: برخی دوستان نظرشان این است که این کتابها معرفتی است و مهارتی نیست. ما هم این را می‌دانیم اما باید کمک کنند زیرا ما فضای آموزشی و بودجه نداریم .حدود یک میلیارد برای چاپ و نشر این مجموعه قرض کرده‌ایم که به لطف و کرم امام حسین(ع) دیون را پرداخت کردیم.

این مداحل اهل بیت در پایان با ذکر مصیبت سیدالشهداء(ع) و اسرای کربلا گفت: امام حسین(ع) هیچ وقت شب هفتم ندارد، بلکه این مراسم همیشه در روز است. مداح باید بداند که کمک کننده به حضرت زینب(س) است یا از آن دسته است که حضرت را می‌زدند. ما باید ببینیم اگر روزی آن بزرگواران سلام ما را قبول نکنند چه باید بکنیم.

منبع:تسنیم

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط

سند چشم‌انداز مداحی کشور تدوین می‌شود

«نسل سلمان» مجموعه حماسه‌ای در رثای سرباز ولایت+دانلود

دعوت میثم مطیعی از کودکان و نوجوانان برای پویش فاطمیه

0 نظر

ارسال نظر

capcha