وضعیت آتی بازار خودرو تحت تاثیر مذاکرات هسته ای خواهد بود

وضعیت آتی بازار خودرو تحت تاثیر مذاکرات هسته ای خواهد بود

به گزارش سراج24 بهرام شهریاری ،  در خصوص ورود مجدد خودروسازان خارجی به بازار خودرویی ایران اظهار داشت:چنانچه ورود خودروسازان خارجی به خصوص اروپایی همراه با انتقال تکنولوژی روز آن ها باشد،برای صنعت خودروسازی داخلی بسیار مفید و باعث رقابت پذیری در بازار داخلی خواهد شد.

وی در ادامه افزود:بنابراین بستگی به نوع نگاه خودروسازان و سرمایه گذاران در این بخش دارند که چگونه از فرصت پیش آمده در جهت بهبود وضعیت کیفیت و قیمت خودروی داخلی استفاده کنند.رویکرد اگر به سمت شراکت در صنعت خودرویی داخلی باشد،موافق حضور خودروسازان خارجی به خصوص اروپایی در کشور هستیم.

این کارشناس صنعت خودرویی با بیان این که مذاکرات هسته ای که در حال پیگیری است،قطعا در بازارهای داخلی به خصوص بازار خودرو تاثیرگذاری مستقیم خواهد داشت خاطرنشان کرد:باید به این موضوع توجه داشت که قیمت تمام شده خودرو تحت تاثیر کدامیک از فاکتورها است.اگر قیمت تمام شده خودرو با لغو تحریم ها کاهش یابد،قطعا بازار خودرو در روزهای آتی دچار تغییر و تحول جدی خواهد شد.

شهریاری در ادامه از نقش تاثیرگذار دلار و ارز در قیمت خودرو گفت: ارز به عنوان یکی از عوامل افزایش قیمت با ایجاد یک موج باعث شد که عوامل دیگر هم دچار نوسان شده و در نتیجه هزینه تمام شده تولید خودرو به شدت بالا برود. اما تا زمانی که شرایط اقتصادی به عنوان عامل اصلی افزایش قیمت خودرو ثبات نیابد نمی توان به ثبات در بازار خودرو امیدوار بود.

وی گفت:تیراژ اقتصادی و تهیه و تولید مواد اولیه از جمله مواردی است که بر کیفیت و قیمت خودرو بسیار اثرگذار است.هم اکنون صنعت خودروسازی داخلی با صنعت خودروسازی چین در حالت نابرابر در حال رقابت است.این در حالی است که بازار داخلی ایران نیاز خودرو را در خود می بیند و متاسفانه عرضه و تقاضا در بازار خودرویی ایران هیچ موقع همسان نبوده است.

منبع:تهران پرس

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

اخذ مالیات از خرید و فروش خودرو در چه صورت اجرایی می‌شود؟

ایران خودرو محصول پژو ۲۰۶ تیپ ۲ را در لیست فروش فوری قرار داد

طرح ساماندهی بازار خودرو که به طرح سامان‌دهی صنعت خودرو تغییر پیدا کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha