با تصویب مجلس؛

سازمان بسیج موظف به فرهنگ سازی در اجرای امر به معروف شد

سازمان بسیج موظف به فرهنگ سازی در اجرای امر به معروف شد

به گزارش سراج24،به موجب ماده 19 این طرح که به تصویب مجلس رسید سازمان بسیج مستضعفین موظف است با به کارگیری آحاد بسیجیان در چارچوب قوانینی نسبت به فرهنگی سازی و اجرای امر به معروف و نهی از منکر در مرتبه زبانی اقدام کند.

به موجب تبصره این ماده مفاد این ماده نافی مسئولیت ضابطین قضایی بسیج در مرحله اقدام عملی نیست. نمایندگان همچنین با تصویب ماده 20 این طرح تمامی دستگاه‌های اجرایی، موسسات، شرکت‌های خصوصی، مراکز خدمات عمومی، اماکن عمومی و واحدهخای صنفی را موظف به رعایت این قانون کردند.

نمیاندگان با 160 رأی موافق، 12 رأی مخالف و 18 رأی ممتنع از مجموع 237 نمانیده حاضر این ماده را به تصویب رساندند.

همچنین ماده 17 طرح حمایت از آمران به معروف در مورد مسئولیت ستاد امر به معروف برای صدور مجوز تأسیس سازمان‌های مردم نهاد و نظارت بر فعالیت‌ آنان با 147 رأی موافق، 10 رأی مخالف و 11 رأی ممتنع از مجموع 235 نماینده حاضر برای بررسی بیشتر و رفع ابهام به کمیسیون مربوطه ارجاع شد.

نمایندگان همچنین با 157 رأی موافق، 8 رأی مخالف و 5 رأی ممتنع از مجموع 237 نماینده حاضر ماده 18 طرح حمایت از آمران به معروف در مورد وظایف ستادهای استانی و شهرستانی امر به معروف برای رفع ابهامات آن به کمیسیون مشترک بررسی این طرح ارجاع کردند.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط

آل سعود خبیث و رژیم جعلی اشغالگر قدس با پول های گزاف و اقدامات اطلاعاتی در این نبرد بر علیه انقلاب اسلامی ایران مشارکت می‌کنند

سردار غلامی: دولت قاطعانه در مقابل آمریکا بایستد

سردار غیب‌پرور: نباید با کلمات به اقتصاد مقاومتی بپردازیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha