کتاب «لبیک یاحسین» رونمایی شد

کتاب «لبیک یاحسین» رونمایی شد

به گزارش سراج24،مراسم رونمایی از کتاب «لبیک یاحسین(ع)» که حاوی مجموعه سخنان عاشورایی سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان است، صبح امروز در مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی(سرچشمه) با حضور نماینده حزب‌الله در ایران، نماینده سابق ایران در لبنان و اساتید حوزه و دانشگاه برگزار شد.

حجت الاسلام زائری، مدیرعامل مجموعه سرچشمه در این مراسم با اشاره به رابطه فرهنگی و معنوی میان ایران و لبنان اظهار داشت: امروز بیشتر از هر زمان دیگری نیازمند بازتاب تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی ایران در سطح منطقه‌ای و جهانی هستیم.

وی افزود: ادبیات عاشورایی گاه به ادبیات شاعرانه و احساسی تنزل پیدا کرده است، باید بیش از هر زمان دیگری مورد توجه قرار گیرد،ادبیات عاشورایی، قالبی حماسی و پرشور و شعور دارد، این ادبیات نشان دهنده تفاوت میان اسلام حسینی و اسلام آمریکایی است.

حجت الاسلام زائری ادامه داد: ادبیات امروز نیازمند مفاهیم عاشورایی است، که این ادبیات در سخنان سیدحسن نصرالله مشاهده می‌شود، در سخنان این عالم مجاهد ادبیاتی شور انگیز و پرتحرک موج می زند که حتی پیروان دیگر ادیان را با امام حسین(ع) آشنا می کند.

همچنین رکن‌آبادی، سفیر سابق ایران در لبنان تصریح کرد: جوانان ما مشتاقانه به بیروت می‌رفتند تا در کنار مقاومت اسلامی در مقابل رژیم صهیونیستی بایستند، این نشان دهنده روحیه عاشورایی آنان بود؛ از زمانی که سیدحسن نصرالله رهبری حزب‌الله را بر عهده گرفت، پیروزی‌های چشم گیر این نیروهای مؤمن و متدین را شاهدیم، به گونه‌ای که در سال 1993 معادله قدرت به هم ریخت و قدرت برتر حزب‌الله شناخته می شود.

سفیر سابق ایران در لبنان در ادامه گفت: در پیروزی‌های حزب‌الله لبنان می‌توان آثار رهبری سیدحسن نصرالله را به وضوح مشاهده کرد؛ امروز دشمن برای لکه‌دار کردن نام اسلام به میان آمده است، غرب گروه‌های تکفیری و داعش را برای این منظور تربیت و حمایت می کند که سیدحسن نصرالله از سال‌ها پیش نسبت به این مسأله اشاره کرده بود.

وی ادامه داد: حزب الله لبنان برای مقاومت و سرکوب این گروه‌های تروریستی آماده و برنامه ریزی کرده بود؛ همه این ها بدون شک تأثیر سیدحسن نصرالله است که گفته‌ خود او تاثیر گرفته از رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله خامنه ای است.

صفی الدین، سفیر لبنان در ایران نیز اظهار داشت: امام حسین یعنی عشق، هر کس بخواهد امام حسین(ع) را بشناسد باید عاشق او باشد، برای این‌که فرهنگ و پیام عاشورایی به همه مردم جهان برسد، نیازمند یک شخصیت بزرگ پیرو مکتب حسینی هستیم، که این روحیه و شور و حال عاشورایی در سخنان سید حسن نصرالله دیده می‌شود.

وی ادامه داد: مقاومت بدون عشق امام حسین(ع) معنی ندارد، روحیه عاشورای ملت ایران است که موجب حضور همه جانبه مردم در صحنه‌های مختلف انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و تحریم ها بوده است، این کشور، مملکتی اهل بیتی(ع) و حسینی است.

منبع: رسا

اخبار مرتبط

مکتب سیاسی امام خمینی(ره) در بستر تاریخ انقلاب

کتابستان داستانی واقعی از زندان‌های بحرین را به ایران می‌آورد

پاسخ به ابهامات مجازی شدن نمایشگاه کتاب/ تعطیلی بی‌معناست

0 نظر

ارسال نظر

capcha