پاسخ کری به ادعای مبادله با ایران

پاسخ کری به ادعای مبادله با ایران

به گزارش سراج24، وزیر خارجه آمریکا که برای شرکت در نشست «اَپک» به پکن پایتخت چین سفر کرده است می‌گوید که موضوع هسته‌ای ایران بدون ارتباط با دیگر مسائل مهم خاورمیانه مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

کری در واکنش به برخی از ادعاها مبنی بر اینکه ایران پیشنهاد داده در قبال نرمش غرب درباره موضوع هسته‌ای در مبارزه با داعش همکاری کند، به خبرنگاران پکن گفت: هیچ گفت‌وگو و هیچ توافق و هیچ تبادل‌نظری از هرنوعی در خصوص هرگونه موضوعاتی که در خاورمیانه حائز اهمیت است با ایران صورت نگرفته است.

وی ادامه داد: « به هیچ وجه هیچ ارتباطی بین مباحثات هسته‌ای با موضوعات دیگر وجود ندارد و می‌خواهم به طور قطع این مسئله را روشن کنم که موضوعات هسته‌ای مجزا هستند.»

پیش از این مقامات عالی ایران نیز بارها همکاری میان ایران و آمریکا در دیگر موضوعات مهم منطقه‌ای از جمله مقابله با داعش را رد کرده بودند.

وزیر خارجه آمریکا گزارشات مبنی بر اینکه «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا نامه‌ای را به آیت الله «علی خامنه‌ای» رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران درباره مبارزه با داعش را رد کرد.

روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال روز پنجشنبه هفته گذشته گزارش کرد که اوباما نامه‌ای را رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران در ماه گذشته فرستاده و در آن منافع مشترک دو کشور درباره داعش را توصیف کرده است.

کری درباره همکاری با روسیه درباره ایران گفت: «روسیه شریک جدیف سازنده و علاقمند ما در حل مسئله هسته‌ای ایران است.»

او ابراز امیدواری کرد که شکاف‌هایی که درباره توافق هسته ای ایران وجود دارد در هفته‌های آتی از بین برود.

کری قرار است روز یکشنبه (فردا) در آستانه مهلت ۲۴ نوامبر برای رسیدن به توافق نهایی هسته‌ای با «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران در «مسقط» پایتخت عمان دیدار و گفت‌وگو کند.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

هدف از دعوای زرگری ترامپ و جان کری چیست؟

مگر می‌شود با موجودات عجیب و غریب مذاکره کرد؟

وندی شرمن: بعید به نظر می‌رسد که ایران با دونالد ترامپ مذاکره کند

0 نظر

ارسال نظر

capcha