همزمان با دهه دوم محرم

برپایی مراسم و غرفه خیمه معرفت عاشورایی در شهر تهران

برپایی مراسم و غرفه خیمه معرفت عاشورایی در شهر تهران

به گزارش سراج24،به نقل از  روابط عمومی ستاد ساماندهی سازمانهای مردم نهاد شورای اسلامی شهر تهران، یوسف مقدم، مسئول اجرایی سوگواره خیمه معرفت عاشورایی با اشاره به برگزاری برنامه های ستاد ساماندهی سازمانهای مردم نهاد شهر تهران در دهه دوم محرم اظهارداشت: در روز پنج شنبه 15آبان و همزمان با سومین روز شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) مراسم عزاداری خیمه معرفت عاشورایی از ساعت 12 توسط اعضای ستاد سمن های شورای اسلامی شهر تهران و با حضور اعضای سمن های شهر تهران و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران برگزار خواهد شد.

وی افزود:از جمله برنامه های دیگر این ستاد برپایی خیمه های معرفت عاشورایی در مناطق شهر تهران است در دهه دوم ایام ماه محرم است که با برپایی هشت غرفه برنامه های متعددی ارائه خواهد شد .

مقدم با تشریح برنامه های این غرفه ها گفت : در این خیمه غرفه سلامت عاشورایی برپا می گردد که ویزیت رایگان پزشکی ، تست قند خون ، فشار خون و ارائه برشورهای توصیه های بهداشتی به عزاداران از جمله برنامه های پیش بینی شده است .

وی با اشاره به برگزاری غرفه غنچه های عاشورایی گفت : در این غرفه برنامه هایی چون نقاشی برای کودکان ، مداحی کودکانه و مسابقات مختلف برگزار می شود.

به گفته مقدم برپایی غرفه یاران عاشورایی از دیگر برنامه هایی است که در خیمه معرفت عاشورایی در مناطق شهر تهران برگزار می شود که در این غرفه معرفی شهدای مناطق و محلات و یاران عاشورایی عصر حاضر و همچنین ختم 72 جز از قرآن کریم به نیت شهدای کربلا صورت می گیرد .

مسئول اجرایی سوگواره خیمه معرفت عاشورایی با اشاره به برپایی غرفه محصولات عاشورایی گفت : در این غرفه 80 عنوان کتاب با موضوع معرفت عاشورایی و زیستن جهادی عرضه خواهد شد که برای 40 عنوان کتاب نیز مسابقه برگزار می شود . همچنین محصولات فرهنگی دیگری چون چادر ، محصولات صوتی و تصویری نیز عرضه خواهد شد .

مقدم افزود : همچنین در خیمه عاشورایی غرفه گفتمان عاشورایی نیز برپا می گردد که در آن به شبهات عاشورایی پاسخ داده خواهد شد و همچنین ایده های عاشورایی مردمی و ساده نیز جمع آوری می شود .

به گفته وی برپایی غرفه عفاف عاشورایی و شمر زمانت را بشناس از جمله غرفه ایی است که قرار در شهر تهران برپا شود.

اخبار مرتبط

برگزاری سومین سوگواره مصباح‌الهدی

عاشورا قصه نخل‌هایی است که ایستاده می‌میرند

افزایش اهدای خون در عاشورا و تاسوعای حسینی

0 نظر

ارسال نظر

capcha