جان کری:

همکاری با ایران در عراق از گزینه‌های ماست / آمریکا آمادگی دارد در عراق با ایران همکاری نظامی داشته باشدکری:همکاری با ایران در عراق از گزینه‌های ماست

همکاری با ایران در عراق از گزینه‌های ماست / آمریکا آمادگی دارد در عراق با ایران همکاری نظامی داشته باشدکری:همکاری با ایران در عراق از گزینه‌های ماست

به گزارش سراج24،"جان کری " وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه با یاهو نیوز  گفت که آمریکا برای فرونشاندن بحران عراق "در مورد هر گزینه در دسترسی بررسی جامعی" را انجام خواهد داد، و این گزینه‌هایی که شامل حملات پهپادها و همکاری با ایران نیز می‌باشند.

کری در ادامه افزود که وی فکر نمی‌کند که تروریست‌ها  "در یک بازه زمانی کوتاه‌مدت" بتوانند درگیری‌ها را به بغداد بکشانند، اما "زمانی که شما شاهد افرادی هستند که در قالب چنین کشتارهای جمعی مرتکب قتل و ترور می‌شوند،‌ مجبور هستید آن‌ها را متوقف کنید - چه از طریق (عملیات) هوایی و یا با استفاده از  راه‌های دیگر.
 
وی اضافه کرد آمریکا آمادگی دارد در عراق با ایران همکاری نظامی داشته باشد.
 
وی در مورد اینکه آیا ایالات متحده به فکر همکاری نظامی با ایران است، گفت: پیش از آنکه اظهار نظر رسمی داشته باشیم،‌ اجازه دهید ببینیم  آیا ایران خواستار چنین چیزی است.
 
وزیر خارجه آمریکا گفت: من فکر می‌کنم که ما برای هر فرآیند سازنده‌ای که بتواند در عراق خشونت را به حداقل برساند، عراق را  متحد نگه‌دارد و حضور عناصر تروریستی خارجی به پایان ببرد،‌ آمادگی داریم.
 
کری در ادامه گفت: من هیچ گزینه‌ای را که برای ایجاد یک ثبات واقعی اثر سازنده‌ای باشد را با توجه به قانون اساسی عراق رد نمی‌کنم. فرآیند انتخابات و توان مردم عراق برای تشکیل دولتی که نماینده تمامی منافع عراق  باشد.
 
وزیر خارجه امریکا ادامه داد:" باراک اوباما " رئیس جمهو رآمریکا یک بررسی جامعی را در مورد تمامی گزینه‌های در دسترس انجام داده است" که شامل حملات هوایی است.
 
 وی در ادامه  تأکید که کرد که "ما عمیقا متعهد به یکپارچگی عراق به عنوان یک کشور هستیم."
 
وی اضافه کرد:آمریکا و بسیاری از متحدان کلیدی آن در باره حضور احتمالی شهروندانشان در بین تروریست‌های خارجی که در کنار سلفی‌های مسلحی در جنگ داخلی سوریه مشارکت دارند - و ممکن است با هدف انجام حملاتی به کشور خود بازگردند "عمیقا دچار نگرانی شده‌اند."
 
وی همچنین اذعان کرد که شهروندانی از استرالیا، انگلیس، کانادا، فرانسه، آلمان، هلند آمریکا تشکیل دهنده تعدادی از جنگجویان خارجی حاضر در سوریه هستند.
 
منبع:باشگاه
انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط

تمجید صالح از نقش ایران در حمایت از عراق

اعلام نتایج نهایی انتخابات عراق تا ۲ روز دیگر

جدیدترین نتایج انتخابات پارلمانی عراق

0 نظر

ارسال نظر

capcha