العبادی در شادی آزادی جرف الصخر +تصاویر

العبادی در شادی آزادی جرف الصخر +تصاویر

به گزارش سراج24،«حیدر العبادی» نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق پس از آزادسازی منطقه جرف الصخر در شمال استان بابل از این منطقه بازدید و با نیروهای ارتش و مردمی دیدار کرد.

وی در این دیدار با بیان اینکه آزادی جرف الصخر به آزادسازی سایر مناطق کشور از لوث وجود گروه تروریستی داعش خواهد انجامید افزود: جرف الصخر کلید عملیات آزادسازی هر منطقه‌ای در عراق است.

العبادی در این بازدید وعده داد کمکهای مالی جهت بازسازی منطقه تخصیص خواهد داد و پالایشگاه نفت در آن دوباره فعال خواهد شد.

وی تاکید کرد: عملیات نظامی تنها راه مبارزه با تررویسم نیست بلکه همه مشکلات موجود که تروریست‌ها می‌توانند از آن سوء استفاده کنند و به منطقه نفوذ کنند باید حل شود.

جرف الصخر خط مقدم داعش در عراق بود و منطقه‌ای که حتی ارتش آمریکا نتوانست آن را آزاد کند اما به دست نیروهای ارتش عراق و نیروهای داوطلب مردمی از لوث وجود تروریست‌های داعش آزاد شد.

این در حالی است که مقامات آمریکایی چند ماه پیش ادعا کرده بودند ارتش عراق نمی‌تواند حملاتی را ضد گروه داعش به اجرا درآورد.

عملیات آزادسازی جرف الصخر شمال استان بابل با حمایت و پوشش هوایی جنگنده بمب افکن‌های ارتش عراق صورت گرفت و در این عملیات هیچ گونه حمله هوایی از سوی ائتلاف به اصطلاح مبارزه با داعش صورت نگرفته است.

این عملیات بطور کاملا موفقیت آمیز به پایان رسید به طوری که تروریست‌های داعش با تلفات سنگین از منطقه جرف الصخر رانده شدند و تعداد زیادی از تروریست‌ها نیز دستگیر شدند.

حضور حیدر العبادی در منطقه جرف الصخر در زمان و مکان مناسب تاثیر بسیار زیادی در روحیه نیروهای ارتش عراق گذاشته است. نیروهای ارتش روحیه گرفته‌اند تا جلوی عملیات تروریستی داعش را بگیرند.
 

منبع: ابنا

اخبار مرتبط

العبادی: انتخابات عراق به تاخیر نخواهد افتاد

دیدار محرمانه مقتدی صدر و العبادی در کربلا

آزادسازی «تلعفر» منتظر دستور حیدر العبادی

0 نظر

ارسال نظر

capcha