جای معتادان خرده‌‌پا، کمپ‌های ترک اعتیاد است

جای معتادان خرده‌‌پا، کمپ‌های ترک اعتیاد است

به گزارش سراج24، عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان عمومی و  انقلاب تهران در بخش دیگری از سخنان خود در تشریح اقدامات بابک زنجانی گفت: این پرونده در حوزه‌های نفت، ارز، کارگزاری، پول و مسائل تجاری بوده است و باید پرسید چرا به کسی که وجوه حاصل از فروش نفت را بازپس نداده مجدداً نفت فروخته‌اند.
 
جعفری دولت‌آبادی گفت: ما به لحاظ محرمانه بودن پرونده فعلاً سکوت می‌کنیم ولی بدانید که یکی از بهترین پرونده‌هایی است که در آن تحقیقات از طریق خود بازپرس انجام گرفته است.
 
وی ادامه داد: سیاست ما در دادسرای تهران بازپس‌گیری پول‌های بیت‌المال است و هدف اصلی ما هم از دستگیری این فرد همین بوده است.
 
وی گفت: در رسیدن به سرنخ‌های مربوط به این پرونده سختی‌های فراوانی وجود داشت اما در بحث نقل و انتقال اموال و دارایی این فرد کارهای خوبی صورت گرفته است.
 
جعفری دولت‌آبادی افزود: نکته‌ای که باید مسئولان سایر دستگاه‌ها مدنظر قرار دهند این است که قرار نیست آنها جرم اضافه کنند و دستگاه قضایی با مجرم برخورد کند بلکه آنها نیز باید تلاش کنند تا از وقوع جرایم پیشگیری شود.
 
دادستان عمومی و انقلاب تهران گفت: این چه نظارتی است که بانک مرکزی و برخی از دستگاه‌ها دارند که ما هر روز شاهد رشد قارچ‌گونه مؤسسات مالی و مؤسسات اعتباری هستیم.
 
وی گفت: مردم نباید خیلی راحت به اینگونه مؤسسات مالی و اعتباری و لیزینگ‌ها اعتماد کنند و پول خود را به آنها بپردازند.
 
دادستان عمومی و  انقلاب تهران در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع مسائل فرهنگی اشاره کرد و گفت: ما درخواستمان این است که مسئولان در موضوع فرهنگ به وظایف قانونی خود عمل کنند تا دغدغه‌ها در این حوزه برطرف شود.
 
جعفری دولت‌آبادی در بخش دیگری از سخنان خود به قاطعیت دستگاه قضا در برخورد با جرایمی نظیر اسیدپاشی، سرقت مسلحانه و قتل اشاره کرد و گفت: اینها جریانات و حوادثی است که فکر و ذهن جامعه را مشغول کرده و ناامیدی در جامعه ایجاد می‌کند و من همین جا از همه سرپرستان دادسراها می‌خواهم تا با مجرمان اینگونه حوادث و جرایم به صورت قاطع برخورد کنند.
 
وی گفت: امنیت اجتماعی مورد مطالبه مقام معظم رهبری دارای 8 مصداق است که ما در تلاشیم تا با تبیین راهکارهای مورد نیاز نسبت به تأمین این امنیت اقدام لازم را داشته باشیم.
 
دادستان عمومی و  انقلاب تهران در بخش پایانی سخنان خود به موضوع مبارزه با مقوله مواد مخدر اشاره کرد و گفت: اینکه پلیس معتادان خرده‌پایی که بعضاً به زیر گرم، مواد مخدر در اختیار دارند را دستگیر می‌کنند کار صحیحی نیست زیرا انتقال این دستگیر شدگان به دادسراها تنها بار کاری در دستگاه قضا ایجاد می‌کند فارغ از اینکه هدف نهایی مبارزه با مواد مخدر هم محقق نمی‌شود.
 
وی افزود: پلیس باید به سراغ دستگیری قاچاقچیان اصلی برود و آنها که سرمنشأ پخش مواد مخدر هستند دستگیر شده و به سزای عمل خود برسند.
 
جعفری دولت‌آبادی گفت: جای معتادان خرده‌ پا در کمپ‌های ترک اعتیاد است که باید مسئولان نسبت به ساخت کمپ‌ها اهتمام بیشتری بورزند و جای قاچاقچیان مواد مخدر هم چوبه دار است.
 
دادستان عمومی و انقلاب تهران گفت: دادستانی تهران عازم و جازم است که با مجرمان در حوزه اقتصادی، اخلاقی، فرهنگی و اجتماعی برخورد کند و این را جزو وظایف ذاتی خود می‌داند اما در کنار این برخورد از مسئولان دستگاه‌های اجرایی هم می‌خواهد تا به وظایف سازمانی خود عمل کند.
 

منبع:فارس

اخبار مرتبط

جزئیات حادثه کودک آزاری در بندرماهشهر

دستگیری اعضای یک باند جعل اسناد، پولشویی و فرار مالیاتی

شهردار سابق اشتهارد دستگیر شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha