نشست تیم امنیتی اوباما با موضوع داعش

نشست تیم امنیتی اوباما با موضوع داعش

به گزارش سراج24، «باراک اوباما» رییس‌جمهور آمریکا و تیم امنیت ملی این کشور در جلسه‌ای راهبردهای آمریکا در جریان عملیات واشنگتن و کشورهای هم‌پیمان در عراق و سوریه را مورد بررسی و بازنگری قرار داده‌اند.

به نوشته پایگاه بیزنیس اینسایدر، در این جلسه اوباما رییس جمهور آمریکا، معاون اول رییس‌جمهور، وزرای رییس‌جمهور، مشاور امنیت ملی، مشاور خزانه‌داری و مشاور دفاعی رییس‌جمهور آمریکا حضور داشتند.

سخنگوی کاخ سفید اعلام کرده است که اوباما در این نشست بعد از دریافت گزارش از آخرین وضعیت عراق و سوریه، اقدامات ائتلاف آمریکایی علیه داعش در تربیت و تجهیز نیروهای زمینی عراق برای مقابله با داعش را مرور کرده است.

در این جلسه اوباما بر حمایت آمریکا از مخالفان مسلح سوریه تأکید کرده است. بر اساس راهبردی که اوباما حدود دو ماه قبل رونمایی کرد، این کشور قصد دارد تا هزاران نفر از مخالفان مسلح سوریه را در دیگر کشورها از جمله عربستان و ترکیه، آموزش دهد.

پایگاه رسمی وزارت امورخارجه آمریکا پنج‌شنبه هفته گذشته در بیانیه‌ای اعلام کرد ائتلاف آمریکایی ضدداعش کنفرانسی روز دوشنبه ۵ آبان در کویت برگزار خواهد کرد.

«ریچارد استنگل» معاون وزیر امورخارجه آمریکا در امور دیپلماسی و امور عمومی، رهبری تیم آمریکایی را برای شرکت در این کنفرانس در کویت به عهده‌خواهدداشت.

گروهک تروریستی داعش از سال ۲۰۱۲ علیه دولت و مردم سوریه به قتل و کشتار مشغول و از اواخر خردادماه سال جاری در عراق به جنایت علیه مردم این کشور از تمام اقوام و مذاهب دست زده‌است.

تروریست‌های تکفیری داعش که پیشتر توسط آمریکا و متحدان منطقه‌ای‌ و غربی‌اش در سوریه تجهیز و تسلیح می‌شدند اکنون تهدیدی جهانی برای مردم منطقه و جهان محسوب شده و حملات هوایی علیه این گروهک تروریستی شاید بهانه تازه‌ای برای حضور آمریکا در منطقه است. از سوی دیگر بسیاری از اعضای این گروهک تروریستی از کشورهای غربی به داعش پیوسته‌اند که بازگشت آن‌ها به کشورهای مبدا خطری جدی برایشان محسوب می‌شود.

منبع:فارس

اخبار مرتبط

ترامپ: ایران در زمان برجام به دنبال تصرف خاورمیانه بود

بشار اسد: ما با نیروهای ترکیه، عربستان و آمریکا می‌جنگیم

خاطرات یک داعشی به تهران رسید

0 نظر

ارسال نظر

capcha